Zelený chřest s parmazánem

Úvodní stránkaZelený chřest s parmazánem
19.červen 2017 od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada
štítky Recepty, recept, Zelenina, Vaření, Jaro

Základ tohoto lahodného pokrmu tvoří opravdu čerstvé suroviny. Chřest, salát i rajčátka jen zcela dozrálé, aby vynikla plná chuť celého jídla.

Doporučuji chřest vařit co nejčerstvější - tedy ihned po nákupu z trhu či od zelináře. I když je uložen v lednici, poměrně rychle začne uvadat.

I když není chřest v našich krajích moc známý a má k němu spoustu lidí spíše nedůvěru, musím mu trochu udělat trochu reklamu, protože je opravdu výborný. Má jemnou sladkou chuť, je šťavnatý a dá se připravovat mnoha způsoby. Ale ten nejjednodušší je zároveň i nejrychlejší - za pět minut je v horké vodě je uvařen a může se podávat.

A jak to máte s chřestem vy? Už jste ho vyzkoušeli?

Ingredience

1 svazek zeleného chřestu
40g parmazánu
300g širokých vaječných nudlí
salát crispy
150g ricotty (nebo lučiny)
2 lžíce smetany
balsamico
olivový olej
8 cherry rajčátek
sůl
1 lžička cukru

Postup

  1. Zelený chřest omyjeme, odkrojíme 2cm zdřevnatělých konců a škrabkou lehce oškrabeme vystupující části, ale není nutné škrabat celý chřest.
  2. Dáme vařit na 5minut do vroucí osolené vody. Pro ještě lahodnější chuť chřestu můžeme do vody přidat lžičku cukru.
  3. Uvaříme těstoviny podle návodu. Slijeme a promícháme s osolenou ricottou. Měla by vzniknout lehká krémová omáčka. Pokud se k sobě těstoviny příliš lepí, naředíme trochou smetany či mléka.
  4. Salát omyjeme a natrháme na malé lístky.
  5. Chřest podáváme na hnízdečku z těstovin. Posypeme nastrouhaným parmazánem. Dozdobíme salátem a rajčátky. Salát zakápneme olejem a balsamicem.

Dobrou chuť!

Lenka Autor Lenka