Zdravě, rychle a chutně. Základní pravidla každé kuchyně

Úvodní stránkaZdravě, rychle a chutně. Základní pravidla každé kuchyně
12.prosinec 2016 od chlad v rubrikách Hobby a zahrada, Zdraví
štítky Vaření, Kuchyně, Bydlení, byt, Grilování

Pryč jsou doby, kdy hospodyňky musely trávit u plotny hodiny, aby mohly rodině nachystat obyčejný oběd, neřkuli slavnostní večeři. Dnes je tzv. pomalé vaření spíše projevem životního stylu. Většina z nás raději využije kuchyňské pomocníky.

Vsaďte na indukci

Stále oblíbenější se stává vaření na indukci. A není divu, úspora energie je nezanedbatelná, díky speciální úpravě hrnců se jídlo nepřipálí a jako vítaný bonus si můžete připsat zachování mnohem více vitamínů a živin v každém pokrmu. Hrnce na indukci umožní každodenní používání a zaručí mnohaletou spokojenost, o umytí se postará myčka. Unikátní systém regulace páry a zajímavé řešení odkládání poklic usnadní nejen zamíchání jídla, ale také zamezí jeho vzkypění či ulehčí cezení.

Když není času nazbyt

Věčně ve spěchu, stále v poklusu. Poznáváte se? Jak by ne, kdo dnes nemívá alespoň občas pocit, že prostě nic nestíhá. A co teprve, když se takový shon připlete do cesty plánované rodinné oslavě či setkání s přáteli? Zrovna, když jste se chtěla blýsknout, jaká jste skvělá kuchařka, vám na vaření zbývá jen zlomek času, se kterým jste počítala. Nesmutněte! Však už i naše maminky a babičky šetřily čas při vaření s pomocí takzvaného Papinova hrnce. Ne, nebojte, moderní tlakové hrnce už opravdu nejsou tou nebezpečnou bublající časovanou bombou na sporáku, která hrozila, že spíše než v žaludku, skončí veškeré dobroty na stropě. Každý ze současných papiňáků je vybaven sadou pojistek, spolehnout se tak můžete na rychlé vaření a vždy dokonalý výsledek.

V množství je síla i elegance

Koupíte si první pár hrnců, které nutně potřebujete. Pak postupně přijdete na to, že to nestačí a je potřeba mít i jiné. Zanedlouho máte v kuchyni cirkus. Ne slony, klauny nebo lvy, ale cirkus barev a designu. Sice je každý kus kuchyňského vybavení originál, ale dohromady zrovna moc krásy neudělají. Ať už se tedy rozhodnete pro jakékoli druhy nádobí, je lépe si rovnou pořídit kompletní sady hrnců. A to platí i pro ty tlakové a indukční.

RADA: A když už jsme u toho vaření, jak často se sejdete k večeři či k obědu u společného stolu celá rodina? Jestli jen jednou za čas, přečtěte si tento článek, možná změníte své zvyky.

chlad Autor chlad