Zařizujeme dětský pokoj – co je nejdůležitější?

Úvodní stránkaZařizujeme dětský pokoj – co je nejdůležitější?
18.duben 2016 od petr v rubrikách Nové články, O dětech
štítky
Každá místnost v interiéru potřebuje při zařizování hodně péče a správného plánování. Pro dětské pokoje to platí dvojnásobně. Tato místnost má odlišné požadavky na vybavení, než ostatní místnosti v interiéru. Více než podle designu je zapotřebí vybavení vybírat na základě efektivity využití a bezpečnosti. Právě pohodlí a bezpečí jsou 2 základní parametry, které je u dětských pokojů třeba sledovat. Jaké druhy vybavení do dětských pokojů vybírat?
Dětský pokoj - ilustrační obrázek
Dětský pokoj - ilustrační obrázek

Podlaha

Každé dítě potřebuje ve svém pokoji především dostatek prostoru na hraní. Většina dětských her probíhá na zemi, pokud nemáme na mysli hraní u počítače. Jakou podlahovou krytinu vybrat?  Ideální volbou do dětského pokoje je koberec. Nesmeká se, je příjemný na dotek a na rozdíl od některých ostatních podlah hřeje i bez podlahového vytápění. Vybírat lze i dětské motivy, což jistě designu místnosti jen prospěje.

Židle a psací stůl

Psací stoly s židlemi jsou velmi důležitým vybavením každého předškoláka i školáka. Velmi důležitým parametrem tohoto vybavení je kvalita materiálu. Stoly s židlemi by měly vydržet dítěti několik let. Nejvhodnějším materiálem je masivní dřevo nebo litý plast. Zejména litý plast je velmi odolným a elegantním materiálem – na druhou stranu je i nejdražší volbou. Vždy záleží na velikosti dítěte. Při psaní úkolů nebo při malování mohou děti u stolu trávit i několik hodin denně a je třeba, aby si nedeformovaly páteř sezením ve špatné poloze u příliš vysokého nebo nízkého stolu. Tento problém mohou vyřešit „rostoucí stoly“, které lze zvyšovat a nastavovat podle aktuální výšky dítěte.

Postel pro zdravý a pohodlný spánek

Nejen dospělí, ale i děti se potřebují dobře vyspat, aby byly následující den v dobré kondici. Výběr postele pro děti rozhodně nepodceňujte. Vybírejte tak, jako byste vybírali pro sebe. Tedy kvalitní materiál pro korpus, dobrý rošt a také matraci a správnou velikost. Nezapomínejte v dětském pokoji na bezpečnostní prvky – zarážky do dveří, ochrany ostrých hran nebo rohů. Předcházejte zranění svého dítěte.
petr Autor petr