Základní pravidla při zařizování kuchyňské linky

Úvodní stránkaZákladní pravidla při zařizování kuchyňské linky
V každé domácnosti je kuchyně jednou z nejvyužívanějších místností a její dokonalé zařízení je pro vaření a přípravu pokrmů velmi důležité. Každá kuchyně je sice originální, ale při zařizování existují určitá pravidla, kterých je zapotřebí se držet. Jak postupovat při zařizování a jaká jsou základní pravidla?
Základní pravidla při zařizování kuchyňské linky
Základní pravidla při zařizování kuchyňské linky

Kuchyně rozdělená do zón

I když je každá kuchyně originálem, všechny jsou rozdělené do několika základních zón. Velké, malé, přímé i rohové kuchyně by měly mít celkem 5 zón. Jedná se o zóny potravinové, úložné, mycí, přípravné a zónu vaření. Každá zóna má svou charakteristiku a doporučované umístění. Jak by na sebe měly navazovat?

Návaznost kuchyňských zón

Jaké je doporučené umístění kuchyňských zón, aby nám co nejvíce vyhovovaly? Levá strana kuchyně by měla začínat zónou potravinovou – vysoká a úzká skříňka pro skladování potravin a vedle ní lednice. Navazovat na potravinovou by měla zóna úložná, ve které bude veškeré nádobí potřebné pro vaření i pro servis pokrmů. Dále vpravo by měla být zóna mycí s myčkou a dřezem, která by měla plynule přecházet do přípravné zóny. Vše ba měla vpravo zakončovat zóna vaření. Zóny se samozřejmě podle potřeby dají měnit, ale přípravná zóna se zónou vaření by měly být vedle sebe, abyste potraviny připravené k vaření měli okamžitě po ruce.

Důležitý parametr – výška pracovní plochy

Je jen na vás, jaký vyberete styl kuchyňské linky, velikost skříněk, způsob otevírání a druhy kování. Zejména v oblasti kování jsou neustále vyvíjeny nové technologie, které se vyplatí sledovat. Velmi důležité pro efektivitu využívání kuchyně je nastavení výšky pracovní desky. Je vždy individuální – podle výšky toho, kdo kuchyni nejvíce využívá. Jaké je ideální umístění? Když se postavíte ke kuchyňské lince a ohnete ruce v loktech, mezi loktem a pracovní plochou by měla být mezera 10 centimetrů.
petr Autor petr