Z knihovničky pro děti popáté

Úvodní stránkaZ knihovničky pro děti popáté
20.listopad 2017 od Dee v rubrikách O dětech
štítky děti, knihy, Tip, Tip na Vánoce, Dárek, čtení

Již dlouho jsem nenapsala o nových tipech na dětskou knížku, tentokrát to budou spíš kousky na které se s B. teprve chystáme a nebo by mohly být skvělým dárkem od Ježíška. No, posuďte sami.

Obejmi mě, prosím
Przemyslaw Wechterowicz 

Už název sám o sobě napovídá, že to bude krásná knížka. Vlastně jsem o tomto tématu psala už v jednom ze svých dřívějších článků. Kolik citu můžete předat obejmutím a jak moc si myslím, že je tenhle projev lásky v rodině důležitý. A přesně o tom je i tahle knížka pro děti.

Vypráví o tátovi medvědovi, který jednoho dne prozradí svému synovi ten nejlepší způsob jak prožít den- obejmout někoho. Malého medvídka ihned napadne jít obejmout několik kamarádů z lesa: bobra, zajíce, lasičku, vlka, atd. Obejmou však opravdu všechny?

Jednoduchý příběh s velkým posláním pro děti i rodiče. Objímejte své děti, jak jen je to možné. Upevníte tak svůj vztah a určitě si budete blíž. 

Kniha získala Literární cenu hl. m.Varšavy 2014 a ocenění White Ravens 2014. Stojí za to si ji přečíst.

Zubr si hledá hnízdo
Oksana Bula 

Knížka, která se objevila i na letošním Tabooku, vypráví o zubrovi, který by si přál přes zimu spát stejně jako jiná zvířata. Závidí jim hlavně to, že je před zimou chodí uspávat tukoni - dobří duchové lesa. Jsou to taková různobarevná, pracovitá a tuze roztomilá stvoření. Pletou zvířátkům teplé ponožky, nosí jim polštáře, deky. Jsou veselí, hraví a nikdy si nezapomenou dát šálek čaje. 

Podaří se zubrovi tukony přesvědčit, aby mohl i on spát v zimě? Najde zubr své hnízdo a vydrží v něm spát celou zimu? Odpovědi se dozvíte v této milé knížce pro nejmenší. Bude se vašim dětem líbit. 

Lily a Momo
Katarina Macurová 

Třetím tipem na knížku je půvabný příběh o malé holčičce Lily, která má, asi jako většina dětí, svého imaginárního přítele. Je jím zvláštní tvor (dá mu jméno Momo), který se k ní dostane v obří krabici. Je velký a jeho hlava vypadá trochu jako bonbon. Lily si moc ráda hraje, jenže její nový přítel to jaksi moc neumí. 

Zkouší si hrát s míčem, houpat se na houpačce nebo hrát na schovávanou, ale Momo žádné hry nezná, neumí si hrát a dost to plete. Jak to s jejich přátelstvím dopadne, už si ale musíte přečíst sami. Nudit se, myslím, nebudete. 

Obrázky i celkové grafické ztvárnění jsou moc pěkné. Lily a Momo jsou autorčinou sedmou knihou pro děti. Po dvou knihách, ve kterých hrál hlavní roli medvídek , dostala prý chuť napsat a nakreslit “obrázkovou knížku, která bude komornější a subtilnějši ve svém poselství”, což se jí, hádám, povedlo.

Přeji vám i vašim dětem příjemné zážitky ze společného čtení knížek, ať vás to nikdy nepřestane bavit!

Z knihovničky pro děti poprvé

Z knihovničky pro děti podruhé

Z knihovničky pro děti potřetí

Z knihovničky pro děti počtvrté

Dee Autor Dee