Z domácí udírny

Úvodní stránkaZ domácí udírny

Jak správně udit?

Grilování a uzení patří v letním období mezi nejoblíbenější způsoby přípravy pokrmů. Zejména proto, že oba druhy přípravy pokrmů lze provádět venku na čerstvém vzduchu. My se v dnešním článku zaměříme na uzení. Jak správně udit, při jakých teplotách, jak dlouho a s jakým dřevem?

Každá potravina má své vlastní nároky

Univerzální metoda jak správně udit neexistuje. Každá potravina a surovina má odlišné požadavky na dokonalé vyuzení. U jednotlivých potravin se liší doba uzení a teplota v udírně, tedy 2 základní parametry. Na uzení by měly být vždy využívány tvrdé dřeviny – ideální je švestka. Dřevo švestky má charakteristickou vůni, kterou dokáže přenést i do pokrmu. Vždy ale volte čisté dřevo bez kůry. Spalováním kůry by uzené potraviny mohly dostat nepříjemnou nahořklou chuť. Jak tedy správně udit některé potraviny? My si dnes představíme správné uzení vepřového bůčku, ryb a také výrobu domácího uzeného sýra.

Jak na uzené ryby?

Ryby. Lehký a přitom vydatný druh masa vhodný ke konzumaci v jakékoliv podobě a ve kterémkoliv ročním období. My se zaměříme na nejoblíbenější sladkovodní rybu u nás – tedy na kapra. Kapra rozdělíme na 2 poloviny a důkladně nasolíme. Doporučujeme suché nasolení, kdy potřeme rybu ze všech stran solí a necháme 4 hodiny uležet v chladu. Kapra pak dochutíme také pepřem, koprem, rozetřeným česnekem a koriandrem. Obě poloviny kapra pak stačí vložit na 2,5 hodiny do udírny při teplotě 80 stupňů.

Jak na uzený bůček

Dietologové tento druh masa nevidí rádi, ale milovníci prorostlého vepřového si jeho konzumaci jistě vychutnají. Na rozdíl od ryb naložíme bůček do slaného láku, nejméně na 2 dny. Bůček vcelku, nejlépe s kostmi. Bůček pak stačí vyjmout, ochutit utřeným česnekem a pověsit do udírny. Volíme pomalé uzení, kdy při teplotě do 60 stupňů udíme 6-7 hodin.
Z domácí udírny

Jak na domácí uzený sýr

Aneb – Jak proměnit Eidam 30% v lahůdku. Postačí 0,5 kg klasického sýra Eidam 30% a dámská punčocha. Punčochu nastříháme na 3 stejně velké rukávy, které vložíme do sebe. Spodní část zavážeme důkladně provázkem. Sýr nakrájíme na kostky a vložíme do punčochy. K sýru klidně můžete přidat také kostičky kvalitní šunky nebo bylinky. Zajistíme punčochu i z druhé strany a vložíme do udírny. Udíme 3 hodiny při teplotě 50 stupňů. Pak vyjmeme a musíme počkat, než sýr vychladne.
Magda Autor Magda