Výprava za novým bytem v Praze aneb zaměřte se na developerské projekty

Úvodní stránkaVýprava za novým bytem v Praze aneb zaměřte se na developerské projekty
22.prosinec 2016 od chlad v rubrikách Bydlení
štítky Bydlení, Praha

Hlavní město má spousty volných bytů, rozdíl mezi nimi je markantní. Staré byty v centru stojí astronomické částky, panelákové na okraji seženete téměř „za hubičku“, jenže kvalita výrazně pokulhává. Lidé stále častěji volí zlatou střední cestu v podobě nových bytů od developerských společností. Bodují férovou cenou a rozmanitou nabídkou. Co od nich čekat?

Některé jsou až o 30 % levnější!

Developerské projekty v Praze se aktuálně realizují hned na několika místech. Ta jsou vybírána na základě pečlivých analýz tak, aby byla maximálně uspokojena poptávka. Staví se zkrátka v místech, o která je trvale vysoký zájem. Výhody to má pro obě strany. Společnost má jistotu, že byty prodá, zájemci o koupi zase těží z toho, že společnost může díky jistotě prodeje nabídnout atraktivnější cenu.

Developeři nabízí i novostavby v Praze s družstevními byty, které jsou oproti bytům do osobního vlastnictví levnější až o 30 %. Největší zájem je o byty v blízkosti centra, například o nové byty v Praze 4. Zájmu se těší i nové rodinné domy v okrajových částech.

Jak při výběru bytu správně postupovat?

V největší míře rozhoduje rychlost a připravenost. Developerské společnost pouští byty do prodeje už ve chvíli, kdy jsou ještě „na papíře“, tedy v projektové fázi. Vyplatí se sledovat oficiální web společnosti, kde na chystaný prodej včas upozorní. Jakmile narazíte na byt, který se vám zamlouvá, neváhejte a volejte. Konkurence je veliká, rychlejší prostě vyhraje.

Měli byste také mít připravenu dostatečnou finanční rezervu na zaplacení rezervačního poplatku. Jasno musíte mít i v tom, kolik vám banka půjčí. Základní představu o výši hypotéky si můžete udělat pomocí online kalkulačky. Některé developerské společnosti (např. Sekyra Group, a.s.) nabízí i finanční poradenství a zprostředkování úvěru. Je to dobrá cesta, podmínky mají výhodné, navíc s nimi budete ve spojení a výběr bytu se tak rázem stane jednodušší.

 

chlad Autor chlad