Voňavá směs do AROMALAMPY

Úvodní stránkaVoňavá směs do AROMALAMPY
Jak si jednoduše provonět byt vánoční vůní i když nepečeme cukroví? Nabízí se zapálení vonné svíčky, ale v poslední době se vyrojily různé testy s obsahem škodlivých látek v těchto svíčkách, které mě od nich trochu odrazují. Navíc jsem zatím nenarazila na svíčku s opravdu příjemným a přirozeným aromatem, z které by nebyly cítit umělé látky. Nejjednodušší způsob, jak byt svátečně provonět je, namíchat si vlastní směs koření. Tu pak vložíme do aromalampy do nádobky s vodou. Když použijeme celé kusy koření (ne mleté), vypadá to i velmi dekorativně.
Voňavá směs do AROMALAMPY
Pokud nemáme aromalampu, snadno ji nahradíme malým kastrůlkem, do kterého nalijeme asi 0,5 litru vody, přivedeme k varu a necháme (bez pokličky) zvolna probublávat alespoň půl hodinky, ale můžeme i déle. Pozor, aby se vám voda neodpařila! Hrnec je potřeba hlídat a případně vodu dolít. Svařenou směs můžeme pak postavit na rozehřáté topení, odkud se bude vůně také snadno odpařovat.

Zde je má nejoblíbenější směs koření

(množství koření upravíme dle velikosti nádoby a místnosti, kterou chceme provonět) 2 kusy celé skořice kůra z půlky menšího pomeranče nakrájená na proužky 3 hvězdičky badyánu 5 hřebíčků 1 malá větvička z jehličnanu
Lenka Autor Lenka