Vhodné příslušenství pro grilování

Úvodní stránkaVhodné příslušenství pro grilování
1.srpen 2015 od Magda v rubrikách Hobby a zahrada, Nové články
štítky Česko, Grilování, Recepty, Životní styl

Jaké příslušenství je při grilování vhodné mít po ruce?

Snad každý majitel rodinného domku se zahradou si v letním období připraví alespoň jednou týdně pokrm na grilu. A mnohdy se jedná o mnohem více jídel týdně. Obliba grilování v posledních letech výrazným způsobem stoupá a příprava pokrmů na grilech se stává doslova fenoménem. Svůj vliv na to má také stále větší nabídka receptů, které se tímto způsobem dají připravovat. Jaké vybavení se vyplatí mít při grilování po ruce?

Čím větší delikatesa, tím složitější proces

Při množství receptů na grilování se v současnosti dají na jediném grilu připravovat i několikachodá menu. Pokrmy se mohou stát doslova delikatesou. Je ovšem skoro pravidlem, že čím větší delikatesa, tím složitější proces přípravy a také více práce. Rozhodně se vyplatí mít připravené příslušenství, které celý proces grilování usnadní a zefektivní.

Kleště na obracení jako základ

Jako základní vybavení každého kuchaře u grilu by měly být grilovací kleště. Masa, uzeniny i zeleninu a ovoce s jejich pomocí snadno obrátíte. Důležité je, vybyly kleště vyrobené z nehořkavých materiálů. Rozhodně se vyvarujte plastovým kleštím do kuchyně. Nevybírejte unáhleně, ale každé kleště si vyzkoušejte. Některé druhy mají velký odpor při stlačení a práce s nimi se stane spíše utrpením, než pomocí.
Grilování

Kleště na grilování ryb

Rybí maso je v porovnání s ostatními druhy mas podstatně křehčí. Při jeho obracení na grilu tak může docházet k poškození filety nebo podkov. Kleště na grilování ryb jsou určeny pro grilování celých filet, po vložení se zajistí proti otevření a nepoškodí rybu při otáčení.

Plochá obracečka

Lidově nazývaná plácačka je většinou držák ze dřevěného madla a kovové rovné části na obracení je vhodná především pro otáčení mletých mas. Stačí jen zajet pod samotné maso celou plochou obracečky a otočit. Kleště by opět mohly maso poškodit.

Tácky na grilování nebo špek proti připálení

Velmi využívané v posledních letech jsou hliníkové grilovací tácky. Jejich hlavní funkce je pro zamezení připalování masa i jiných pokrmů přímo na roštu. Pokrm ale přichází o sovou charakteristickou strukturu grilovaného masa. Možnou variantou, jak zabránit připečení na rošt je také pomazání roštu kusem syrového špeku.

Pánev na gril

Na grilu jsou k pokrmům také stále častěji připravovány omáčky nebo různé tepelně upravené přílohy. Na jejich přípravu je vhodné mít pánev, která je může být využita na grilu. Dejte si pozor na její správný výběr.
Magda Autor Magda