Vezme si Mistrovství Světa v ČR zpět rekord v návštěvnosti?

Úvodní stránkaVezme si Mistrovství Světa v ČR zpět rekord v návštěvnosti?
15.květen 2015 od Magda v rubrikách Nezařazené, Sport
štítky Česko, Hokej, MS2015, Sport
Zatím se letošní Mistrovství světa v ledním hokeji vyvíjí přesně podle plánů pořadatelů. Na stadionech nevznikají žádné velké problémy a organizace je vynikající. Celý chod šampionátu si pochvalují nejen sami pořadatelé, ale i široká veřejnost, sami hráči a jejich týmy a nemalá slova chvály si pro organizátory letošního Mistrovství připravil i René Fasel – šéf IIHF. I ten je dosavadním průběhem šampionátu doslova nadšen. Sám říká, že Česká republika by si zasloužila dostat zpět prvenství ve návštěvnosti.

Od roku 2004 až do kontroverzního loňského šampionátu

Rekord v návštěvnosti šampionátu držela Česká republika 10 let v kuse. Od roku 2004, kdy se konal šampionát na naší půdě a byla rekordní návštěvnost 552 097 diváků. Průměr na jeden zápas byl úctyhodných 9 859 diváků. Tento rekord vydržel až do loňského roku. Vloni bylo pořadatelskou zemí pro Mistrovství světa zvoleno Bělorusko a samotný šampionát se uskutečnil v Minsku. Zde byl návštěvnický rekord překonán téměř o 100 000 diváků. Celkový počet byl 643 434, což činí průměr 10 054 na jediný zápas.

Stále není jasné, co se stalo s lístky

U počtu návštěvníků Běloruského šampionátu ale i po roce visí hned několik otazníků. Sami pořadatelé loňského ročníku prozradili, že útok na rekord v počtu prodaných vstupenek pro ně bude jednou z hlavních priorit. Většina zápasů ve skupině byla buď zcela vyprodaná, nebo zbývalo jen nepatrné množství volných vstupenek. V obecenstvu to tak ale vůbec nevypadalo. Tribuny byly v lepším případě poloprázdné a nikdo neví dodnes, kam se všichni ti „údajní“ majitelé vstupenek poděli. Každopádně počty byly oficiálně uznané a Minsk přebral Praze prvenství. Nebo si ho snad jen propůjčil na rok?

Vše nasvědčuje tomu, že prvenství poputuje zpět do naší vlasti

Zatím vše nasvědčuje tomu, že fanoušci na letošním Mistrovství světa se postarají o to, aby se titul v návštěvnosti přesunul tam, kde byl 10 let v řadě, tedy do naší vlasti. Po odehraných utkáních v základních skupinách byla průměrná divácká návštěva na jeden zápas 10 680 diváků. Dá se předpokládat, že při zápasech play-off by se mohla ještě zvýšit. Sedm z osmi utkání play-off ještě není zcela vyprodaných, takže šance ještě žije. Navíc při současném průběhu šampionátu nemůže Českou republiku nikdo nařknout, že by počet prodaných vstupenek byl nějakým způsobem zmanipulovaný. Divácká účast je hojná a kulisa skvělá a to i při utkání papírově slabších celků. Jak to všechno dopadne? To se musíme ještě pár dní nechat napínat.
Magda Autor Magda