Velikonoční věnec

Úvodní stránkaVelikonoční věnec
4.duben 2017 od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada, Bydlení
štítky Velikonoce, Výzdoba, Dekorace

Zpestřit byt na Velikonoce něčím novým mi přijde snazší než třeba na Vánoce. Stačí se projít přírodou, utrhnout pár větviček bříz, kočiček nebo sebrat větvičky prořezaných ovocných stromů a dát je do vázy. Na ně už stačí jen navázat pár ozdobných barevných mašliček a kouzelná výzdoba je hotová.

Podobně vznikal i tento zelený věnec na dům. Je vyroben z buxusových větviček, které zbyly po jarním řezu rozkošatělého keře. Jsou velmi pružné a poddajné, tudíž není třeba ani jiný např. slaměný nebo polystyrenový základ. Můžete ho však použít, máte-li zeleného málo. Buxus má velikou výhodu v tom, že jeho větvičky vydrží dlouho svěží zelené, lístečky neosychají (pokud nejsou vystaveny přímému slunci).

Velikonoční věnec
Velikonoční věnec

Co budete potřebovat

pevný modelační drát zelené barvy
kleště
bílá pírka
skořápky z vajíček
široká stuha
náruč větviček buxusu
tavná pistole

Postup

  1. Do dlaně vezmeme co nejvíce větviček a pevně je ovážeme drátkem. Čim hustší ovázání bude, tím pevněji bude věnec držet pohromadě a bude se i lépe modelovat do kruhu.
  2. Postupně přidáváme vždy po snopku větviček tak, aby částečně překryly větvičky již stávající.
  3. Omotáváme drátkem a pevně vše držíme. Již při přidávání větviček se snažíme modelovat do požadovaného tvaru.
  4. Jakmile je věnec hotov, ujistíme se, že je rovnoměrný a nikde se nepovoluje. Případně doplníme větvičky či choulostivější místa doomotáme drátkem. Vše jde krásně upravit.
  5. Tavnou pistoli necháme rozehřát a přímo na věnec aplikujeme trochu lepidla. Na ní lehce přitlačíme skořápku z vajíčka. Pozor, lepidlo i přes skořápku pálí. Pracujeme opatrně.
  6. Mezi drátky zastrkáme peříčka a nakonec pomocí tavné pistole či třeba špendlíku připevníme širokou stuhu.
Lenka Autor Lenka