Velikonoční perníčky

Úvodní stránkaVelikonoční perníčky
1.duben 2015 od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada, Nové články
štítky Pečení, Recepty
Recept na tyto perníčky je výborný - perníčky se nemusí nechat odležet, jsou hned měkké! Děti mají rády překvapení a tak jim můžeme připravit i 3D vajíčka naplněná dalšími dobrotami, nebo malou hračkou. Jestli chcete ozvláštnit velikonoční nadílku pro malé koledníky, určitě to ještě stihnete.

Ingredience

200g hladké mouky 200g hladké špaldové mouky 140g třtinového cukru 1 vanilkový cukr 60g másla 2 celá vejce 2 velké lžíce medu 1 čajová lžička sody 1 čajová lžička perníkového koření 1 lžička skořice 2 lžičky kakaa Rozšlehané vajíčko na potření.

Postup

  1. V rendlíku necháme pomalu rozpustit máslo, cukr a med. Nevaříme, jen prohříváme a mícháme, aby se suroviny spojily. Jakmile docílíme hladké hmoty, necháme směs trochu vychladnout.
  2. Mezitím prosijeme přes síto oba dva druhy mouky do mísy, přidáme sodu a všechno koření. Směs promícháme.
  3. Přilijeme rozpuštěný med, máslo a cukr. Zlehka promícháme
  4. Nakonec přímo do těsta rozklepneme dvě celá vejce.
  5. Těsto dále zpracováváme na vále. Je velmi lepivé, ale nebojte se toho. Přisypte případně trochu mouky. Prohněteme.
  6. S těstem můžete dále pracovat, ale válení a  vykrajování si nejvíce usnadníme tím, že dáme těsto alespoň na hodinu ledničky. Já nechávám přes noc.
  7. Před zpracováním ho nechte chvíli při pokojové teplotě povolit. Rozdělte si těsto na menší části a vyválejte. Vykrajujte libovolné tvary.
  8. Pečeme při 165°-170°C 5-10 minut, dokud perníčky nezačnou zlátnout. Po vyndání z trouby ihned zlehka potřeme rozšlehaným vajíčkem. To dodá perníčkům lesk.
 
Velikonoční perníčky

Suroviny na polevu na zdobení

1 bílek 140g - 150g moučkového cukru (podle velikosti vajíčka) několik kapek citronu

Postup

Bílek si připravíme do hlubší mističky, přikapeme citron a postupně k němu přes jemné sítko prosíváme po malých částech cukr, aby se neudělaly hrudky. Je důležité pravidelně bílek a cukr promíchávat, třít lžicí. Zda je poleva dostatečně hustá, poznáme tak, že necháme ze lžíce stéci pramínek polevy přímo do misky, zkusíme vytvořit jemnou linku. Pokud se již linka na povrchu udrží, zůstane tenká a hned se nerozteče, můžeme se pustit do zdobení! Ke zdobení používám zdobicí igelitový sáček.  
Lenka Autor Lenka