Vánoční tabule u nás a v Evropě

Úvodní stránkaVánoční tabule u nás a v Evropě
21.prosinec 2016 od petr v rubrikách Nové články, Hobby a zahrada
štítky Vánoce, Večeře, Advent

Vánoce nejsou jen obdobím kdy se rozdělují dary a schází se celá rodina, ale také časem, který je vždy gurmánským zážitkem. Mnozí z nás se na štědrovečerní menu těší už dlouho předem. Českou tradicí je kapr (polévka i smažený s bramborovým salátem). Na čem si pochutnávají o Vánocích v ostatních státech Evropy a jaké jsou jejich speciality? Na to se nyní podíváme.

Německo a Rakousko

Začneme u našich sousedů. Němci Rakušané mají velmi podobné menu. Stejně jako u nás si Rakušané a Bavoři potrpí na rybu. Nemusí se jednat jen o kapra. Oblíbené druhy jsou candát a štika připravované na roštu. Na severu Německa se ovšem podávají pečené klobásky s bramborovým salátem. Dalším oblíbeným štědrovečerním pokrmem je pečená husa. Němci u štědrovečerní večeře rozhodně nejsou jednotní. Nakonec si dají jablečný závin nebo ovocný salát.

Anglie

Ačkoliv Anglie nepatří mezi kulinářské velmoci, štědrovečerní menu je zde jednotné a bohaté. Jako polévka je hrachová. Dále se večeří šunka. Pak přichází na řadu pečený krocan. Toho by měl krájet vždy pán domu a to pod jmelím a cesmínovými větvičkami. Na stole nesmí chybět ani tradiční puding a bochánky plněné ovocem.

Polsko

V Polsku je menu opravdu obrovské, alespoň počtem chodů. Je jich totiž celkem 12, stejně jako měsíců v roce. U stolu se schází celá rodina, která si nejprve vzájemně popřeje šťastné svátky a pak začínají hody. Chody se liší, ale klasikou je boršč z červené řepy, dále následují pokrmy ze sladkovodních i mořských ryb, pirožky a klasické „ušky“ z kynutého těsta. K pití se podává grog a varoňka.

Itálie

Kapra se salátem na tabuli v Itálii nenajdeme. Italové si ovšem pochutnávají na pokrmech z mořských plodů a také na kuřatech. Jako příloha je nejčastěji polenta a bramborové pyré. Tradičním dezertem po jídle je italská bábovka Panettone a také kaštanové pyré se spoustou šlehačky.

Španělsko

Tradiční štědrovečerní večeře ve Španělsku je bohatá na maso. Zejména pak na kozí a ovčí, které se připravují podle klasických receptů. Večeře je bohatá a pestrá i dezerty. Mezi ně neodmyslitelně patří tortera, koláče s ovocem, máslové placky, citronový dort nebo puding. Na stole nesmí chybět ani koláč svaté Kateřiny.

petr Autor petr