V zimě za exotikou – kam vyrazit a co před cestou vyřídit?

Úvodní stránkaV zimě za exotikou – kam vyrazit a co před cestou vyřídit?
3.prosinec 2016 od chlad v rubrikách Cestování, Zdraví
štítky Cestování, Česko, Pojištění, Exotika

Útěk před zimou za teplem exotické země volí stále více Čechů. Už konečně zjišťují, že jezdit do tropů v době léta je tak trochu bláznovství. Užívali jste si letošní parné léto doma a nyní koketujete s myšlenkou, že vyrazíte za teplem? Nezůstávejte jen u snění, odhodlejte se a vyrazte. Exotika už dávno není drahá, nabízí se hned několik zemí a je třeba zřídit jen několik maličkostí.

Exotika za hubičku? Jde to!

Už dávno se za zimní dovolenou do exotických krajin neplatí desítky tisíc korun. Ceny zájezdů jsou srovnatelné s obdobím léta. Pokud jste duše odvážnější a troufáte si vyrazit na vlastní pěst, ušetříte ještě více. Objevují se i takové „pecky“, jak jsou letenky na Srí Lanku za 6000 Kč, na Kapverdské ostrovy za 5500 Kč, do Indie za 7 000 Kč a jiné. Abyste je ulovili, vyplatí se sledovat facebookové fan stránky pro cestovatele a používat online vyhledávače levných letenek. Jejich seznam najdete zde.

Víza a pojištění

Pro vstup do většiny exotických zemí je nutné vízum. Informace o tom vám podá cestovní kancelář, vyrážíte-li na vlastní pěst, zjistěte si více na stránkách Ministerstva zahraničních věcí. Vízum se dá koupit i na letišti v cílové destinaci. Co si s sebou musíte zabalit vždy? Je to levné cestovní pojištění s výhodnými podmínkami. Poznáte ho snadno, má limity pojistného krytí minimálně 5 000 000 Kč. Dobrá zpráva je, že nemusíte nikam chodit, protože pojištění do zahraničí online sjednáte za několik minut. Oblíbená je pojistka od pojišťovny Ergo, ke které se dá za extra výhodnou cenu 10 Kč na den sjednat ještě pojištění zavazadel, odpovědnosti a úrazu. Pokud se dostanete na cestě do potíží a budete potřebovat lékařskou pomoc, chovejte se v rámci možností klidně. Jak správně postupovat? Návod najdete v odpovědích na časté dotazy k cestovnímu pojištění.

Co ještě zabalit?

Potřebovat budete určitě plavky, krém na opalování a přípravek proti hmyzu. Nesmíte bláznit, zběsile běhat po českých obchodech a utrácet za vše hodně peněz. Vše v pohodě koupíte až na místě a většinou za mnohem přívětivější cenu.

chlad Autor chlad