Tvarohový koláč

Úvodní stránkaTvarohový koláč
21.září 2015 od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada
štítky Česko, Recepty, Ženy, Životní styl
Také máte rádi šťavnaté tvarohové koláče? Já ano, ale často se mi stává, že hutnost těsta sebere tvarohové náplni její lehkost a koláč je pak spíše sušší. U tohoto receptu se toho bát nemusíte. Především těsta je tu jen velmi málo do základu a i drobenky je jen trochu, aby se tvaroh při pečení nespálil. Vzhledem se koláč velmi podobá cheesecake a i chutí ho určitě dohání, jen má v sobě díky obyčejnému českému tvarohu vzpomínku na koláče našich babiček.
Tvarohový koláč

Ingredience

Tvarohová náplň 0,5kg tvarohu 50g másla 3 lžíce hrubé mouky 2 vejce Na dno formy 220g jemných ovesných vloček 2 lžíce mouky 80g másla 3 lžíce javorového sirupu 1 lžička skořice Posypka 80g hrubé mouky 80g másla 30g slunečnicových semínek 120g cukru 1 lžička skořice

Postup

  1. V míse si připravíme směs z vloček, mouky, másla a javorového sirupu podobně jako když děláme drobenku. Pak tuto směs natlačíme na dno kulaté dortové formy.
  2. V míse vyšleháme vajíčka s cukrem a přidáme změklé máslo.
  3. Dále vmícháme tvaroh, mouku a šleháme, dokud nemáme hladké těsto.
  4. Těsto vlijeme do připravené formy.
  5. Na závěr koláč posypeme drobenkou, kterou jsme si klasicky připravili propracováním másla, mouky, cukru, skořice a pro ozvláštnění i trochou slunečnicových semínek.
  6. Dáme péci do předehřáté trouby na 45minut na 180°C.
 
Lenka Autor Lenka