Tradiční trhy ve Vídni dýchají pohádkovou atmosférou

Úvodní stránkaTradiční trhy ve Vídni dýchají pohádkovou atmosférou
11.listopad 2014 od Radush v rubrikách Cestování, Nové články
štítky Cestování, Tip na víkend, Zahraničí
S blížícím se časem Vánoc možná i Vy přemýšlíte, jak tyto svátky pojmout, jaké dárky pro své blízké připravit nebo co napéct. Ale co byste řekli na to, odpočinout si od každoročního shonu a nechat se unést opravdu sváteční atmosférou? Nechte své starosti doma a přijměte pozvání do hlavního města Rakouska, které je proslulé svou tradiční výzdobou.
Vídeň
Právě do Vídně míří během prosincových dnů spoustu návštěvníků a dobře vědí proč. Připraveno je tu pro ně hned několik vánočních trhů s různou tématikou. Ten nejhonosnější s názvem Vídeňský kouzelný adventní trh se koná na Radničním náměstí (Rathausplatz). Letos bude probíhat stejně jako většina ostatních v období od 15. do 24. prosince. Bude zde k dispozici dokonce na 140 stánků s vánočním zbožím. Blížící se svátky na Vás budou dýchat rovněž v přilehlém parku, kde jsou tematicky ozdobeny i živé stromky. Pro děti jsou zde připraveny dílny, kde mohou vyrobit dárečky. Zároveň se tu konají každý večer koncerty, které celkovou atmosféru dokonale dokreslí. Nebudete litovat, pokud zavítáte i do samotného srdce Vídně, jež se nachází na náměstí svatého Štěpána (Stephansplatz). Stánky s vánočním zbožím budou rozmístěny okolo místní katedrály, která sváteční čas pomyslně podtrhne. Pokud by vám zima pod nehty zalézala, v blízkém okolí centra naleznete spoustu útulných kavárniček. Pozvání k posezení určitě přijměte. Příjemné chvilky si můžete osladit například zdejším sachr dortem nebo štrúdlem.
Wiener Strudel
Za skoro povinnou návštěvu během pobytu ve Vídni lze považovat výlet k zámku Schönbrunn, kde se nabízí ukázka tradičních uměleckých řemesel a ručních výrobků včetně ozdob na stromeček. Ochutnat tu můžete typické pokrmy, nebo se nechat unést vůní svařeného vína a punče. O oblíbenosti těchto trhů svědčí fakt, že sem každoročně zavítá více než 1 milión lidí.
Schönbrunn
Jste - li příznivci bio-potravin, určitě si nenechte ujít vánoční trh na náměstí Karlsplatz. I zde budou své umění předvádět tradiční řemeslníci. Dětská očka tu rozzáří třeba dvě lamy s roztomilými jmény Amadeus a Diego. Termín zahájení je 21. listopadu. A pokud byste ani nyní neměli dost inspirace kam zavítat, nabízí se vánoční vesnička u zámku Belvedere. Každoročně má své bytostné kouzlo pro malé i velké. Bude tu ozdoben velký vánoční strom, pod kterým jsou jako dárečky rozesety jednotlivé stánky, kde můžete zakoupit tradiční pochutiny i ruční řemeslné výrobky. Zdá se Vám, že teď už výčet všech trhů musí být konečný? Věřte však, že tomu tak není. Mohli bychom vlastně pokračovat směle dál. Kompletní popis však není v možnostech tohoto článku. Takřka celá Vídeň, každé její náměstí nebo i nejzastrčenější ulička, totiž Vánocemi přímo žijí. Staňte se součástí této báječné atmosféry alespoň na krátkou chvíli. Vánoce Vás prostoupí až do nejhlubšího nitra.
Radush Autor Radush