Tradiční štědrovečerní večeří není kapr!

Úvodní stránkaTradiční štědrovečerní večeří není kapr!
9.prosinec 2015 od Magda v rubrikách Nové články, O dětech
štítky Vánoce, Večeře
Drtivá většina z nás si nedovede představit tradiční štědrovečerní tabuli bez kapra a bramborového salátu. Víte ale, že kapr, se stal vánočním pokrmem až v průběhu dvacátého století a rozhodě není tak tradičním jídlem, jak by se mohlo zdát? Jak vypadala štědrovečerní tabule našich předků a jak se zvyky mění v současné době?

Základem všeho byly luštěniny

Ještě před začátkem dvacátého století bylo maso velmi vzácnou a drahou potravinou. A to platilo také pro maso rybí, takže ne všichni si mohli dovolit mít na Štědrý den k večeři masitý pokrm. Tradičním jídlem byly pokrmy z luštěnin. Nejprve se podávala čočková polévka, po které následoval nejčastěji vařený hrách. Za tradiční večeři byla považována PUČÁLKA – pokrm z naklíčeného hrachu. S tímto pokrmem kolovala i pověra, že kdo měl na Štědrý den na stole pučálku, zajistil si hojnost na celý další rok. Dále na stole nechyběly ani omáčky – nejčastěji houbové. A výjimkou rozhodně nebývala ani sladká jídla. Nejčastěji pak krupicová kaše s ovocem nebo kukuřičná kaše politá medem.

Kdy přišel kapr?

Jak již bylo řečeno, kapr se jako sváteční pokrm na Štědrý den začal objevovat až na začátku dvacátého století. A nejednalo se výlučně o kapra, ale o rybí pokrm z jakéhokoliv druhu. Nejprve byly ryby záležitostí bohatších měšťanů. Kapr byl i v dřívějších dobách nejrozšířenější tuzemskou rybou. Proto se začal prosazovat i do jídelníčku chudších obyvatel a stala se z něj tradice. Nejčastěji ve smažené podobě filet nebo podkov.

Jak se mění tradice v současnosti?

Tradice se neustále mění a ne všem na štědrovečerním stole vyhovuje smažená podkova z kapra jako ideální pokrm. Se zvýšenou oblibou zdravějšího životního stylu nahrazují smaženého kapra jiné pokrmy. Smažení ryby například nahrazujeme pečením, dušením nebo vařením, jako kapra na modro.
Tradiční štědrovečerní večeří není kapr!
Ani kapr už nemá tak výsostné postavení, jako v dřívějších dobách. Obliba ryb stále překonává všechny ostatní druhy mas, ale stále častěji můžeme na stolech vidět filet ze sumce, lososa, štiky nebo pečeného pstruha. A jaký štědrovečerní pokrm si připravíte vy?
Magda Autor Magda