Tip na víkend - Rychlebské stezky

Úvodní stránkaTip na víkend - Rychlebské stezky
11.červenec 2014 od david v rubrikách Cestování, Nové články
štítky Cyklo, Tip na víkend
[V] dnešním tipu na víkend se zaměříme na všechny cyklisty, především tedy ty, kteří sedlají horská kola. Cyklo areál rychlebské stezky se rozkládá v Jeseníkách, nedaleko obce Černá voda a poblíž hranic s Polskem. Díky své poloze a krásné přírodě v okolí je to ideální místo pro nejrůznější sportovní aktivity, mezi kterými zde jednoznačně vládne cyklistika. Sjíždějí se sem cyklisté nejenom z Čech a Moravy, ale také z Polska, Slovenska a dokonce i Maďarska.
Vznik Rychlebských stezek: prvotní myšlenka se zrodila na jaře roku 2008, autorům byla inspirací podobná síť stezek pro terénní cyklistiku ve Walesu, kde se již 15 let budují podobné trasy. Zásadní je využití jedinečného terénu masívu Sokolího vrchu, který tvoří hlavní panoráma Černé Vody. Zdejší terénní podmínky jsou velmi odlišné Jeseníků. Množství žulových balvanů, přírodních překážek, či zatopených lomů jako by přímo vybízeli k projížďce.
rychleb_1   V současné době je již vybudováno několik cyklistických stezek vhodných především pro celoodpružená kola, nicméně zkrátka nepřijdou ani ti, kteří takovým kolem nedisponují. Mohou buď zvolit některou z méně náročných tras, případně si kolo zapůjčit.
Co je dobré vědět: - Stezky jsou určeny zkušenějším cyklistům. - Velmi vhodné je celoodpružené kolo - Stezky jsou vyznačeny po celé trase. - Mapy areálu můžete získat v informačním centru nebo na obecním úřadě blízké obce.
david Autor david