Tip na víkend - přehrada Mšeno

Úvodní stránkaTip na víkend - přehrada Mšeno
18.červenec 2014 od david v rubrikách Cestování, Nové články
štítky
Protože nás dle všech předpovědí čeká horký víkend, určitě Vám můžeme doporučit vyrazit k někam k vodě. Jednou ze skvělých možností je například přehrada Mšeno v Jablonci nad Nisou. Tato oblíbená vodní plocha má dlouhé pláže, v okolí dostatek místa k parkování a navíc se můžete kochat výhledem na blízké hory. mseno Zároveň je v okolí přehrady i mnoho stánků s občerstvením a zázemí pro návštěvníky. Přehrada leží napůl v přírodě a napůl na okraji sídliště, což z ní činí jednu z unikátně dostupných přehradních nádrží. Vzhledem k oblíbenosti a dostupnosti přehrady se k ní sjíždějí stovky lidí, ale nemusíte se bát – pláže jsou na to připraveny.
Historie: Přehrada Mšeno byla postavena v roce 1910, po ničivých povodních na konci 19 století. Stavba trvala celkem 5 let a stála více než 4 miliony rakouských korun. Jednalo se tedy o velmi nákladnou stavbu. Vodní plocha přehrady je zhruba 40 hektarů. Touto vodní plochou se řadí mezi největší vnitroměstské vodní plochy v Evropě.
Cesta k přehradě je velmi jednoduchá, stačí autem přijet do Jablonce na Nisou a  poté se držet dle značení směrem na Tanvald. Přehradu určitě neminete, ze silnice je dobře vidět. Parkování v okolí je možné na několika parkovištích, z velké části jsou zdarma. Ideální je vyhnout se hlavní pláži a zamířit na některou z menších, bývá na nich daleko méně lidí. Koupání v přehradě je zdarma, placené jsou pouze převlékárny.
david Autor david