Tip na víkend - Hrad Křivoklát

Úvodní stránkaTip na víkend - Hrad Křivoklát
25.červenec 2014 od david v rubrikách Cestování, Nezařazené, Nové články
štítky Česko, Cestování, Tip na víkend
[D]alší víkend se již kvapem blíží a proto by byla škoda strávit jej doma povalováním na gauči. Přinášíme další tip na víkend, tentokrát se podíváme na hrad Křivoklát. Tento monumentální hrad, se nachází na uzemí stejnojmeného městyse Křivoklátu ve středočeském kraji. Patří k nejstarším a historicky nejvýznamějším hradům. Hrad i obec leží uprostřed krásné přírody Křivoklátských lesů, díky kterým se jedná opravdu o pozoruhodné místo nabízející krásný výhled a čerstvý vzduch. Pro milovníky přírody je v okolí mnoho turistických i cyklistických tras. V letních měsících se na nádvořích hradu konají festivaly a koncerty, téměř denně si zde můžete vyzkoušet střelbu z kuše či luku na terč.
Historie: První zmínky o hradu Křivoklát pocházejí z roku 1190, hrad v současné podobě vznikl ve stoeltí 13 tém. V první polovině 13. století se stal jedním ze sídelních hradů českých králů, od té doby se tedy nazývá hradem královským. Pobývali zde český králové Václav I či Přemysl Otakar II, ale také například Karel IV.
Krivoklat_3   Návštěvní doba: Hrad je otevřen celoročně, denně mimo pondělí. Cena vstupného na prohlídku interiérů hradu je 120 Kč. Otevírací doba přes léto je 09:00 - 18:00 hodin. Jak na Křivoklát? Pokud pojedete autem, můžete zastavit na parkovišti zhruba 250m od hradu. Parkovat se dá i na dalších místech v obci, například u informačního střediska Lesů ČR, nad kostelem atd.
Zajímavost: Na hradě Křivoklát se můžete i ubytovat a strávit zde noc, každý kdo by chtěl zažít jak bydlela česká šlechta, může si rezervovat pokoj přímo na oficiálních stránkách hradu - www.krivoklat.cz
   
david Autor david