Úvodní stránkaČlánky se štítkem Zima

Články

led
23

Jitrocel hojí rány

od Dee v rubrikách Hobby a zahrada, Zdraví štítky Bylinky, Zdraví, Zima

Jitrocele si málokdo cení, často po něm šlapeme nebo jej označujeme za plevel a přitom si právě tato bylinka skvěle poradí s odřeninami a drobným zraněním.

led
18

Vyladěné lyže Völkl 2016/2017

od chlad v rubrikách Sport štítky Lyže, Lyžování, Zima, Sport, Hory

Jako každý rok i v letošní sezóně přichází německý výrobce špičkových sjezdových lyží Völkl s inovovanými modely lyží, které zaujmou především sportovně založené lyžaře.

led
6

Jak nejlépe naučit dítě lyžovat?

od petr v rubrikách O dětech štítky Lyže, Lyžování, děti, Zima

Chystáte se letos na zimní dovolenou se svými dětmi? Chcete, aby se vaše dítě letos již naučilo lyžovat a mohlo si také vychutnávat skvělý pocit při jízdě na jezdovce. Kdy je nejvhodnější čas začít s dítětem lyžovat a jak ho nejlépe naučit základům?

pro
31

3 potraviny pro sílu a zdraví, které je v zimě nezbytné zařadit na jídelníček

od chlad v rubrikách Zdraví štítky Zdraví, Zima, Stromy, jídlo, Jídelníček

Palivem pro každý lidský organismus je potrava. Jedině skrze ni tělo získává vitamíny, minerály, vlákninu, bílkoviny a všechny další důležité látky. Naučte se jíst tak, abyste uspokojili mlsný jazýček a současně dodali „prémiové palivo“. Zdánlivě obyčejné pochutiny známé i ze staročeských jídel dokáží téměř zázraky.

pro
30

Lípa Vás prohřeje

od Dee v rubrikách Zdraví štítky Bylinky, Zdraví, Zima

Víte, co na lípě nejvíc obdivuji? Její korunu. Lípa je pro mě stromem, který má sílu i vzrůst, může se dožít i tři sta let.

pro
27

Jak zodpovědně připravit auto, když vyrážíte na hory?

od chlad v rubrikách Cestování štítky Hory, Auto, Zima, Výbava

Nezáleží na tom, jestli vyrazíte brázdit české hory, nebo jste se konečně odhodlali a vydáte se za dobrodružstvím na alpské bílé dálnice. Pojedete-li autem, musíte ho řádně připravit. Bez toho riskujete problémy technického rázu i to, že se z cest nevrátíte vůbec. Zimní silnice jsou zrádné, jen dobře připravené auto zvládne všechny nástrahy a bude zárukou bezpečné jízdy.

úno
18

Jak vylepšit funkčnost topení bez zbytečných výdajů?

od Magda v rubrikách Hobby a zahrada, Nové články štítky Topení, Zima

Opravdu mrazivé dny letošní zimy už dorazily na celé území České republiky. Pro milovníky zimních sportů je to samozřejmě skvělá zpráva, ale pro majitele bytů a domů už tato zpráva tak veselá není. Bude totiž zapotřebí začít opravdu intenzivně vytápět. Až polovina ná...

úno
16

Co dělat, když auto kvůli mrazu nestartuje?

od Magda v rubrikách Auto-Moto, Nové články štítky Auto, Česko, Zima

Letošní zima byla až donedávna velmi mírná, ale podle meteorologů ještě rozhodně není konec. Mrazy se ještě mají přihlásit o slovo a to velmi intenzivně. Silné mrazy, sníh a teploty neustále pod bodem mrazu znamenají starosti nejen pro majitele starších rodinných domů, ale t...

úno
12

3 extrémní zimní sporty

od Magda v rubrikách Nové články, Sport štítky Česko, Sport, Zima, Životní styl

3 extrémní zimní sporty, které musíte vidět na vlastní oči Mezi nejpopulárnější zimní sporty u nás patří sjezdové lyžování, běžkování, hokej a zásluhou skvělých výsledků našich sportovců v posledních letech také biatlon. Existují ale stovky různých zimních spor...

led
5

Tři králové zakončují vánoční svátky

od Magda v rubrikách Kultura, Nové články štítky Česko, Vánoce, Zima

Pro drtivou většinu z nás končí vánoční svátky s příchodem nového roku, kdy už se znovu musíme vrátit do pracovního procesu a období klidu a relaxace je už pár dní pryč. Křesťané ale označují konec Vánoc až právě s příchodem tří králů do Betléma, což se stalo...