Úvodní stránkaČlánky se štítkem Vaření

Články

čen
15

Bylinky v kuchyni

od Dee v rubrikách Hobby a zahrada, Zdraví štítky Kuchyně, Vaření, Koření

Také máte doma na okně nebo balkónu spoustu bylinek a některé jste ještě ani nevyužili? Tak krásně mi tam rostou, voní a já to sotva stíhám sušit. Je pravda, že nasušené domácí bylinky mají výraznější chuť i vůni oproti těm kupovaným, ale ČERSTVÉ to je teprve něco.

úno
19

Kmín kořenný

Kmín na ryby, kmín do polévky, kmín na husu nebo kachničku. V české kuchyni je to snad nejvíce používané koření do polévek.

zář
15

Květákové placičky

Toto je taková prima variace na bezbarvý květák. Díky orientálnímu koření získá veselou barvu i zajímavou chuť. Asi bychom v placičkách běžně nečekali římský kmín, ale musím říci, že právě on jim dodává šmrnc.

čec
14

Zelený salát s červenou rýží

od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada štítky Recepty, recept, Salát, Vaření

A je tu opět sezona salátů všech barev a chutí. Dnes váz zveme na červeno zelený talíř plný vitamínů, který vás osvěží a možná i překvapí lahodnou kombinací zeleniny.

čen
19

Zelený chřest s parmazánem

od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada štítky Recepty, recept, Zelenina, Vaření, Jaro

Základ tohoto lahodného pokrmu tvoří opravdu čerstvé suroviny. Chřest, salát i rajčátka jen zcela dozrálé, aby vynikla plná chuť celého jídla.

pro
12

Zdravě, rychle a chutně. Základní pravidla každé kuchyně

Pryč jsou doby, kdy hospodyňky musely trávit u plotny hodiny, aby mohly rodině nachystat obyčejný oběd, neřkuli slavnostní večeři. Dnes je tzv. pomalé vaření spíše projevem životního stylu. Většina z nás raději využije kuchyňské pomocníky.

říj
5

Chlebíček s vůní pomeranče

od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada štítky Recepty, Česko, Vaření, Pečení

Na podzimu se mi líbí, že neustále máte přísun čerstvé zeleniny a ovoce ať už ze zahrádky nebo z trhu. Díky tomu je i v kuchyni život rozmanitější a člověk má chuť více experimentovat a zkoušet nové pokrmy ze známých surovin.

říj
3

Zelené KARI

od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada štítky Recepty, Vaření, Večeře, Tip

Toto kari připravuji s různými obměnami podle toho, které potraviny zrovna potřebuji zpracovat. Je lahodné, nasládlé a krémové, ale při jeho přípravě není potřeba smetana ani mouka na zahuštění.

srp
11

Letní zeleleninová polévka s Mangoldem

od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada štítky Recepty, Vaření, Léto

V létě má málokdo chuť na horké polévky. Na druhou stranu je to snadná příležitost, jak doplnit důležité tekutiny. Tato jemná zeleninová polévka vás nezatíží, ale dodá vám spoustu energie a vitamínů z čerstvé zeleniny. Šťavnaté listy mangoldu jsou podobné špenátu, ale mají mnohem lahodnější chuť. Mangold obsahuje hodně vitamínu C, vitamíny skupiny B a železo.

dub
19

Dozlatova pečený květák

Květák bývá poměrně opomíjenou zeleninou. Možná se nám zprotivil jídelnovými variacemi - na mozeček nebo květák smažený. Ale zkusme dnes něco nového a velmi chutného! Upečeme si květák v troubě! Bude to hotové šup šup a ještě ke všemu bude pokrm křupavý, šťavnatý s...