Úvodní stránkaČlánky se štítkem Tip

Články

pro
1

Vánoční dekorace v severském stylu

Severský styl je často spojován s minimalismem, i když si nemyslím, že to musí být pravidlem. Při mém pobytu v Norsku jsem navštívila několik kouzelných domů, a  i když byl každý jiný, spojovalo je hlavně využití spousty přírodních materiálů.

lis
26

Ledová lucerna

Sníh je stále v nedohlednu, ale mráz umí také krásně kouzlit. Dokonce dokáže vytvořit lucernu, jakou by i nejšikovnější sklenář stěží vyrobil.

lis
25

Adventní svícen

od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada štítky Advent, Tip na Vánoce, Vánoce

Letošní adventní svícen jsem pojala trochu netradičně, i když díky přírodním materiálům tak možná ani nepůsobí. No, ale dát si kus polene na jídelní stůl, co je to za nápad?

lis
20

Z knihovničky pro děti popáté

od Dee v rubrikách O dětech štítky děti, knihy, Tip, Tip na Vánoce, Dárek, čtení

Již dlouho jsem nenapsala o nových tipech na dětskou knížku, tentokrát to budou spíš kousky na které se s B. teprve chystáme a nebo by mohly být skvělým dárkem od Ježíška. No, posuďte sami.

říj
18

Vysavač popela s motorem 1000W, 20L s dvojitou filtrací

v rubrikách GigaTech štítky Úklid, Bydlení, Vánoce, Tip na Vánoce

Chystatáte se na větší Vánoční úklid. Standardní vysavač už nestačí? Potřebujete vysát krbová kamna, krb v obývacích místnostech tak, aby prach nelétal všude. Máme pro Vás řešení.

srp
28

Z knihovničky pro děti počtvrté

od Dee v rubrikách O dětech štítky děti, knihy, Tip, Dárek, čtení

Blíží se konec léta a já místo toho, abych Vám představila někdy v červnu knížky pro letní čtení, otvírám tohle téma až teď v polovině srpna. Ale nemusíte se bát, dětskou literaturu můžete obdivovat v jakékoliv roční době.

pro
23

Jak si zkrášlit Štědrý den pomocí tradic a zvyků?

od petr v rubrikách Hobby a zahrada štítky Tip na Vánoce, Vánoce

Už nyní se nemůžete dočkat, až se na kalendáři objeví datum 24. prosince a začne Štědrý den?

pro
8

Krkonošký pohádkový betlém

Krkonošský pohádkový betlém, který stojí hned vedle vrchlabského náměstí T. G. Masaryka, je tak trochu jiným betlémem, než na jaké jsme zvyklí např. z nedalekého Vysokého.

lis
1

Evropské metropole – Moskva

V dnešním dílu představování evropských metropolí se vydáme směrem na východ a rovnou do centra největší světové země (rozlohou), tedy do Ruska. Hlavním městem Ruska je samozřejmě Moskva, která láká stále větší procento českých turistů. A to nejen, aby na vlastní oč...

říj
31

Evropské metropole – Lisabon

při dnešním představování evropských metropol se vydáme na západ. Konkrétně do nejzápadněji ležícího hlavního města v celé Evropě – Lisabonu. Portugalský Lisabon je městem s počtem obyvatel lehce nad hranicí půl milionu. V porovnání s Prahou je poloviční. Ovšem k