Úvodní stránkaČlánky se štítkem Léto

Články

čen
22

Božský jahodový dezert

Jahody, vanilka, Francie. Více ingrediencí nepotřebujete.

čen
12

Bezový sirup

od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada štítky Černý bez, recept, Recepty, Léto, Drink

Zjednodušený recept na sirup z černého bezu.

lis
30

Jak správně ugrilovat sele? Nebojte, zvládnete to…

Češi nedají na grilování masa dopustit. Ovšem není grilování jako grilování. Pokud vás již omrzely buřtíky, párečky, vepřové steaky a kuřecí křidýlka, pozvěte své nejbližší na grilované selátko. Bude to pro vás tak trochu maturita, ale výsledek předčí veškerá očekávání. Stačí, když dodržíte následující tipy a doporučení.

zář
9

Zajímavosti Libereckého kraje

od petr v rubrikách Cestování štítky Kraje, Česko, Cestování, Liberec, Léto

Nejsevernější kraj v České republice rozhodně nemůže návštěvníky lákat na svou velikost. Co se týče rozlohy, patří Liberecký kraj k nejmenším v republice. Na pouhých 3 163 km2 se ovšem rozprostírá malebná oblast, která je určena pro milovníky turistiky, památek i kultury a zábavy. Co si v Libereckém kraji rozhodně nenechat ujít?

zář
1

Nektarinkový koláč

od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada, O dětech štítky Recepty, Koláč, Ovoce, Léto

K horkému létu se hodí osvěžující koláč. Tento jsem upekla zcela náhodně, když mi v kuchyni přebývalo několik nektarinek. Výsledek je vynikající. Doporučuji podávat s vanilkovou zmrzlinou či zakysanou smetanou.

srp
23

Červené a bílé víno se vyrábí ze stejných hroznů

od petr v rubrikách Hobby a zahrada, Nové články štítky Víno, Pohoda, Léto, Drink

Mysleli jste si, že barva vína je dána barvou hroznů? Že červené víno se dělá výhradně z hroznů modrých (červených) a bílé víno jen z hroznů bílých? Jestli ano, jste na omylu, tedy alespoň částečném. Za naprosto totožných hroznů vína lze vyrobit červené, bílé i růžové víno. Jak je to možné?

srp
17

Jak vybrat správnou pálku na stolní tenis?

od petr v rubrikách Sport štítky Sport, Léto, Tenis

Na rozdíl od ostatních sportů pro stolní tenis není zapotřebí několik druhů výbavy za několik tisíc. Kromě sportovního a pohodlného oblečení kvalitních bot už potřebujete jen jediné, to nejdůležitější vybavení – pálku. Aby vám pálka dokonale vyhovovala, musí její výběr probíhat podle několika základních parametrů.

srp
11

Letní zeleleninová polévka s Mangoldem

od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada štítky Recepty, Vaření, Léto

V létě má málokdo chuť na horké polévky. Na druhou stranu je to snadná příležitost, jak doplnit důležité tekutiny. Tato jemná zeleninová polévka vás nezatíží, ale dodá vám spoustu energie a vitamínů z čerstvé zeleniny. Šťavnaté listy mangoldu jsou podobné špenátu, ale mají mnohem lahodnější chuť. Mangold obsahuje hodně vitamínu C, vitamíny skupiny B a železo.

srp
10

Co za léky pro děti, když jedete mimo domov?

od Dee v rubrikách O dětech štítky děti, Zranění, Léto, Léky, Léčba, Zdraví

Kolikrát skoro ani nedýchám, jak se těším, co všechno bude a to už je mi docela dost. Hlavně jsem máma a víc by se měla těšit z léta má dcera, ale zatím mi připadá, že se z něj těšíme obě tak nastejno.

srp
3

Zegway je super!

ZEGWAY je značka. Značka revolučního osobního gyroboardu (vozítko), které má za cíl Vám ukázat, že existují i jiné způsoby přepravy a hlavně má za cíl Vás i pobavit novým zážitkem.