Úvodní stránkaČlánky se štítkem Léky

Články

bře
14

Smetánka lékařská

od Dee v rubrikách Zdraví, Hobby a zahrada štítky Bylinky, Jaro, Čaj, Léčba, Léky

Smetánka lékařská neboli PAMPELIŠKA je často opovrhovanou rostlinou, kterou najdete na jaře snad za každým rohem. Jakmile pampeliška odkvete, uspořádají se její semena do ochmýřené koule, ze které se potom pomocí větru tyto rostlinky samy rozsévají. Kořen pampelišky je v českém léčitelství označován za "český ženšen".

úno
24

Kouzelná moc Aloe Vera

Když jsem byla malá holka, moje babička mi s ní mazala odřená kolena. Od té doby uplynulo spousta času, já se stala maminkou dvou malých raubířů a i já mažu rozbitá kolena šťávou z aloe vera. A ne jen to, objevila jsem kolik kouzla se skrývá pod pichlavou slupkou této rostliny.

lis
30

Heřmánek desinfikuje

od Dee v rubrikách Hobby a zahrada štítky Bylinky, Léky

Heřmánek mi vždycky připomene dětství. Ta jeho vůně- většina krémů voněla po heřmánku. Někteří z vás určitě namítnout, že jim nikdy moc nevoněl a čaj z něj ani moc dobře nechutnal, ale věřte mi- heřmánek je další mocná bylinka s takovými účinky, že na chuť a “vůni” snadno zapomenete.

lis
21

Bez černý pomůže při nachlazení

od Dee v rubrikách Hobby a zahrada štítky Bylinky, Léčba, Léky

Ne nadarmo se říká: “Před heřmánek klekni a před bezem smekni.”

lis
10

Máta prospěje Vašemu trávení

od Dee v rubrikách Hobby a zahrada štítky Bylinky, Léky, Zdraví, podzim

Máta je další bylinka, bez které se neobejdu. Často ji doma používáme na zklidnění žaludku, po bujarém večírku, špatně zvolené stravě nebo při celkové únavě.

srp
10

Co za léky pro děti, když jedete mimo domov?

od Dee v rubrikách O dětech štítky děti, Zranění, Léto, Léky, Léčba, Zdraví

Kolikrát skoro ani nedýchám, jak se těším, co všechno bude a to už je mi docela dost. Hlavně jsem máma a víc by se měla těšit z léta má dcera, ale zatím mi připadá, že se z něj těšíme obě tak nastejno.