Úvodní stránkaČlánky se štítkem Kraje

Články

pro
1

Za extra romantikou a luxusem na Karlštejn

Karlštejn je asi nejznámější český hrad. Aby ne, je totiž neodmyslitelně spjat s Karlem IV. a jeho krásu umocňuje malebné údolí Berounky. Každoročně sem míří tisíce turistů. Většinou si prohlédnou hrad a jedou zase zpět do ruchu města. Nevyplácí se dělat takovou chybu. Jen kousek od hradu leží místo, které je jako stvořené pro příjemný odpočinek. Snoubí se v něm dávné časy, vymoženosti moderní doby a luxus…

lis
11

CHKO: Moravský kras

od petr v rubrikách Cestování štítky Česko, Cestování, CHKO, Kraje, Morava

CHKO Moravský kras vznikla v nejcennější částí stejnojmenného území. Vyhlášena byla státem v roce 1956, tedy rok po vyhlášení nejstarší české CHKO Český ráj.

lis
9

CHKO: Český ráj

od petr v rubrikách Cestování štítky Cestování, CHKO, Česko, Kraje

Na území České republiky se nachází celkem 26 zákonem ustanovených Chráněných krajinných oblastí – CHKO.

lis
8

Národní park: Šumava

od petr v rubrikách Cestování štítky parky, Česko, Cestování, Kraje

Největší ze čtyř Národních parků na území České republiky, který se rozkládá na ploše 68 064 ha. Je součástí CHKO Šumava. Hlavním důvodem k zařazení této oblasti do národních památek, bylo zachování jedinečného a nerušeného přírodního společenství.

říj
25

Národní park: Podyjí

od petr v rubrikách Cestování štítky Česko, Cestování, parky, Kraje

Národní park Podyjí byl vyhlášen již v roce 1991. Rozlohou je nejmenším národním parkem na území ČR – necelých 63 kilometrů čtverečních. Je zároveň jediným národním parkem, který se nachází na území Moravy.

říj
24

Národní park: České Švýcarsko

od petr štítky Česko, Cestování, Kraje, parky

Každý ze čtyř národních parků v České republice je něčím unikátní. KRNAP má unikátní floru, Národní park České Švýcarsko je charakteristický především svými pískovcovými skalními útvary.

říj
6

Zajímavosti Středočeského kraje

od petr v rubrikách Cestování štítky Cestování, Česko, Kraje

Středočeský kraj j unikátní zejména svou polohou. Jak už napovídá jeho název, nachází se ve střední části České republiky a dohromady sousedí s devíti ostatními českými kraji.

říj
4

Zajímavosti Moravskoslezského kraje

od petr v rubrikách Cestování štítky Cestování, Česko, Kraje

Kraj, který se nachází v nejvýchodnější části České republiky zhruba 300 km od Prahy. Jako jediný kraj v ČR se sousedí se třemi okolními státy – Polskem, Slovenskem a Rakouskem.

říj
1

Zajímavosti Královehradeckého kraje

od petr v rubrikách Cestování štítky Česko, Cestování, Kraje

Královehradecký kraj je z hlediska geografického jedním z nejzajímavějších českých krajů. Svou rozlohou 4760 km² se řadí k průměrným. Jen v málokterém kraji ale najdeme vysoké horské oblasti a krásnou rovinu.

zář
29

Zajímavosti Hlavního města Prahy

od petr v rubrikách Cestování štítky Kraje, Cestování, Česko, Praha

Z hlediska členění republiky patří Hlavní město Praha mezi samostatné krajské celky. Je jedním ze čtrnácti takových celků a má hned několik privilegií.