Úvodní stránkaČlánky se štítkem jídlo

Články

říj
12

Buddhova miska - teplý podzimní salát

Čím jiným prozářit sychravé podzimní dny než barevným jídlem, které nás zahřeje a dodá velkou dávku vitamínů?

čen
21

Jarní polévka se špenátem

od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada štítky Zelenina, Polévka, recept, Recepty, jídlo

Hustá, ale přitom lehká. Nabitá vitamíny, různorodou zeleninou, ale ve výsledku s velmi příjemnou sladkou chutí, taková je tato polévka.

čen
9

Mini burgery

od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada štítky Recepty, recept, Grilování, Maso, jídlo

Mini burgery jsou šťavnaté a můžete si je připravit jak na pánvi, v troubě či na grilu. Jsou výborné s novými bramborami pečenými v troubě nebo i jen s čerstvým salátem.

bře
1

Moje čočková polévka - lepší než od tchýně

od Dáša v rubrikách Hobby a zahrada štítky Recepty, recept, Polévka, Čočka, jídlo

Nejoblíbenějsí polévka mého manžela je čočková. Vždycky říkal: "nejlepší čočkovou polévku umí moje maminka, pak já". Potom jsem mu jí uvařila podle mého receptu. Vařila jsem ji s láskou a nejlíp, jak umím. Dostala jsem za ní nejcenější ocenění: "Takhle doboru ani máma neumí" :-) Mimochodem, tchýně vaří skvěle...

pro
31

3 potraviny pro sílu a zdraví, které je v zimě nezbytné zařadit na jídelníček

od chlad v rubrikách Zdraví štítky Zdraví, Zima, Stromy, jídlo, Jídelníček

Palivem pro každý lidský organismus je potrava. Jedině skrze ni tělo získává vitamíny, minerály, vlákninu, bílkoviny a všechny další důležité látky. Naučte se jíst tak, abyste uspokojili mlsný jazýček a současně dodali „prémiové palivo“. Zdánlivě obyčejné pochutiny známé i ze staročeských jídel dokáží téměř zázraky.

lis
30

Jak správně ugrilovat sele? Nebojte, zvládnete to…

Češi nedají na grilování masa dopustit. Ovšem není grilování jako grilování. Pokud vás již omrzely buřtíky, párečky, vepřové steaky a kuřecí křidýlka, pozvěte své nejbližší na grilované selátko. Bude to pro vás tak trochu maturita, ale výsledek předčí veškerá očekávání. Stačí, když dodržíte následující tipy a doporučení.

kvě
30

Jahelník

Jáhly jsou velmi opomíjenou potravinou, i když netuším proč. Přitom do jídelníčku našich předků přirozeně patřily, avšak pak se na ně nějak pozapomnělo.