Úvodní stránkaČlánky se štítkem Česko

Články

kvě
3

Česnek

Česnek se hojně využívá nejen v české tradiční kuchyni, je oblíbený i u jiných národů. Co však jeho léčivé účinky? Znáte je?

úno
28

Kontryhel pomocníkem ženám

Kontryhel má kulaté listy, které připomínají vějíř nebo plášť panny Marie. Snad i proto si ho velmi snadno zapamatujete jako pomocníka žen.

pro
8

Krkonošký pohádkový betlém

Krkonošský pohádkový betlém, který stojí hned vedle vrchlabského náměstí T. G. Masaryka, je tak trochu jiným betlémem, než na jaké jsme zvyklí např. z nedalekého Vysokého.

pro
3

V zimě za exotikou – kam vyrazit a co před cestou vyřídit?

Útěk před zimou za teplem exotické země volí stále více Čechů. Už konečně zjišťují, že jezdit do tropů v době léta je tak trochu bláznovství. Užívali jste si letošní parné léto doma a nyní koketujete s myšlenkou, že vyrazíte za teplem? Nezůstávejte jen u snění, odhodlejte se a vyrazte. Exotika už dávno není drahá, nabízí se hned několik zemí a je třeba zřídit jen několik maličkostí.

pro
1

Za extra romantikou a luxusem na Karlštejn

Karlštejn je asi nejznámější český hrad. Aby ne, je totiž neodmyslitelně spjat s Karlem IV. a jeho krásu umocňuje malebné údolí Berounky. Každoročně sem míří tisíce turistů. Většinou si prohlédnou hrad a jedou zase zpět do ruchu města. Nevyplácí se dělat takovou chybu. Jen kousek od hradu leží místo, které je jako stvořené pro příjemný odpočinek. Snoubí se v něm dávné časy, vymoženosti moderní doby a luxus…

lis
11

CHKO: Moravský kras

od petr v rubrikách Cestování štítky Česko, Cestování, CHKO, Kraje, Morava

CHKO Moravský kras vznikla v nejcennější částí stejnojmenného území. Vyhlášena byla státem v roce 1956, tedy rok po vyhlášení nejstarší české CHKO Český ráj.

lis
9

CHKO: Český ráj

od petr v rubrikách Cestování štítky Cestování, CHKO, Česko, Kraje

Na území České republiky se nachází celkem 26 zákonem ustanovených Chráněných krajinných oblastí – CHKO.

lis
8

Národní park: Šumava

od petr v rubrikách Cestování štítky parky, Česko, Cestování, Kraje

Největší ze čtyř Národních parků na území České republiky, který se rozkládá na ploše 68 064 ha. Je součástí CHKO Šumava. Hlavním důvodem k zařazení této oblasti do národních památek, bylo zachování jedinečného a nerušeného přírodního společenství.

říj
26

Národní park: Krkonošský národní park

od petr v rubrikách Cestování štítky Česko, Cestování, Hory, parky

Krkonošský národní park neboli KRNAP je chráněným krajinným územím od roku 1963 díky vyhlášce č. 41/1963. nachází se v územní oblasti Krkonoš, největšího českého pohoří.

říj
25

Národní park: Podyjí

od petr v rubrikách Cestování štítky Česko, Cestování, parky, Kraje

Národní park Podyjí byl vyhlášen již v roce 1991. Rozlohou je nejmenším národním parkem na území ČR – necelých 63 kilometrů čtverečních. Je zároveň jediným národním parkem, který se nachází na území Moravy.