Úvodní stránkaČlánky se štítkem Bylinky

Články

úno
19

Kmín kořenný

Kmín na ryby, kmín do polévky, kmín na husu nebo kachničku. V české kuchyni je to snad nejvíce používané koření do polévek.

lis
30

Fenykl obecný

v rubrikách Hobby a zahrada, Zdraví štítky Bylinky, Zdraví

Dalo by se říct, že já a tahle bylinka jsme teď poslední měsíc nerozluční přátelé. No vážně. Piji fenyklový čaj každý den a myslím, že mé dceři při bolestech bříška dost pomáhá. Doporučuji ho tedy každé mamince, kterou trápí nedostatek mateřského mléka či bolesti bříška jejího dítěte. 

říj
10

Rakytník řešetlákový

v rubrikách Hobby a zahrada, Zdraví štítky Bylinky, Zdraví

Rakytník jsem "dostala" od přítelkyně mého bratra. Představovala jsem si, že na zahrádku zasadíme jeden keřík a budeme jen netrpělivě čekat na úrodu.

čen
30

Jahodník obecný

od Dee v rubrikách Hobby a zahrada, Zdraví štítky Bylinky, Jahody, Zdraví

Snad proto, že jahody rostou na tajemných lesních místech, byly často spojovány s pohádkovými bytostmi.

čen
20

Levandule lékařská

od Dee v rubrikách Móda, Hobby a zahrada štítky Bylinky

Dejte si látkové sáčky s levandulí do prádla či šatníku, budete až překvapeni, jak příjemně bude Vaše oblečení vonět. A to není jediné, čím nám tato bylinka dokáže zpříjemnit den...

kvě
3

Česnek

Česnek se hojně využívá nejen v české tradiční kuchyni, je oblíbený i u jiných národů. Co však jeho léčivé účinky? Znáte je?

dub
9

Měsíček lékařský

od Dee v rubrikách Hobby a zahrada, Zdraví štítky Bylinky, Léčba, Jaro

Chcete-li, aby se Vám zdálo o budoucí lásce, dejte si pod polštář květy měsíčku. Tato bylinka zahojí nejedno trápení.

bře
24

Kopřiva dvoudomá

V lidovém léčitelství se kopřiva používala k jarnímu čištění krve a šlehala se s ní kolena těm, kteří trpěli revmatismem. Zakopaná v rohu pole chránila úrodu před housenkami.

bře
14

Smetánka lékařská

od Dee v rubrikách Zdraví, Hobby a zahrada štítky Bylinky, Jaro, Čaj, Léčba, Léky

Smetánka lékařská neboli PAMPELIŠKA je často opovrhovanou rostlinou, kterou najdete na jaře snad za každým rohem. Jakmile pampeliška odkvete, uspořádají se její semena do ochmýřené koule, ze které se potom pomocí větru tyto rostlinky samy rozsévají. Kořen pampelišky je v českém léčitelství označován za "český ženšen".

úno
28

Kontryhel pomocníkem ženám

Kontryhel má kulaté listy, které připomínají vějíř nebo plášť panny Marie. Snad i proto si ho velmi snadno zapamatujete jako pomocníka žen.