Solárko – ANO nebo NE

Úvodní stránkaSolárko – ANO nebo NE
26.říjen 2014 od Magda v rubrikách Móda, Nové články
štítky Móda, Zdraví
Krásná, bronzově opálená kůže – no, kdo by ji nechtěl! Žádná žena nechce vypadat jako zkyslé mléko, nechce svou pletí a barvou kůže zářit na celé okolí. Jenže jak bronzového nádechu docílit, když sluníčko už dávno není to, co bývalo? Občas na nás sice skrze mraky vykoukne, ale rozhodně už nehřeje a už vůbec nám nedodá opáleného vzhledu. Ačkoli zima klepe na dveře a opálení přirozeným způsobem – natažená někde na plovárně – už nepřichází v úvahu, nabízí se jediné možné řešení - zajít si do solárka!

Pozitivní stránka solárka

V první řadě musíte překonat pro někoho nesnesitelný pocit, že uleháte do velmi stísněného prostoru. Zkrátka někdo to nesnese, a i když si hraje na hrdinu, stejně ihned po zaklapnutí víka hystericky vyvádí a chce okamžitě vylézt ven. Pokud vám malé, uzavřené prostory nedělají sebemenší problém, musíte zahnat i myšlenku typu: Co když se hodiny zaseknou, dveře nepůjdou otevřít a já se tu pak usmažím do černa jako smaženka?! Pro takové nápady tu není místo. Pokud se vás ani tohle netýká, nic vám nebrání užít si i pozitivní stránky umělého opalování. Přeci jen teplo a příjemná hudba, která celý proces doprovází, jsou příjemnými pomocníky k relaxování. A samozřejmě bodem k plusu je i výsledná do bronzova opálená kůže.

Solárko z té temnější stránky

I vám je určitě jasné, že k vysněné bronzové pleti pouze jedna návštěva solária nestačí. A čím vícekrát solárko navštívíte, tím většímu riziku vystavíte vaší kůži. Nadměrné opalování kůži moc nepřispívá – vysušuje ji - a když se to přežene, můžete si přivodit i nepříjemná onemocnění. Ještě než se svléknete a nadšeně hupsnete do pece, zamyslete se, jestli vám to za ta rizika vážně stojí. Ono být krásně opálená je sice fajn, ale za jakou cenu…?

Všeho s mírou!

Znáte všechny klady i zápory, které s sebou návštěva solária přináší, ale přesto chcete vypadat opáleně i u vánočního stromečku? Dobrá – proti gustu žádný deputát. Ale pamatujte – všeho moc škodí! Pokud je bronzový vzhled vaším snem, pokuste se návštěvy solária omezit jen tak, jak je to opravdu nutné. Frekvence mezi jednotlivými procedurami by měl být minimálně jeden týden. Zapomeňte na to, že budete v soláriu – jak se říká – pečená vařená!
Magda Autor Magda