Smetánka lékařská

Úvodní stránkaSmetánka lékařská
14.březen 2017 od Dee v rubrikách Zdraví, Hobby a zahrada
štítky Bylinky, Jaro, Čaj, Léčba, Léky

Smetánka lékařská neboli PAMPELIŠKA je často opovrhovanou rostlinou, kterou najdete na jaře snad za každým rohem. Jakmile pampeliška odkvete, uspořádají se její semena do ochmýřené koule, ze které se potom pomocí větru tyto rostlinky samy rozsévají. Kořen pampelišky je v českém léčitelství označován za “český ženšen”.

Smetánka lékařská

Ještě donedávna jsem si myslela, že pampeliška roste všude a kvete neustále, ale není tomu tak. Dlouho ji však můžete sbírat, protože lze u ní využít kořen, listy i samotný květ. Nejlepší doba na vykopání kořenů je časné jaro. Listy sbíráme v květnu až září, dbáme na to, aby nebyly příliš poškozené. Rychle sušíme. Právě listy lze využít i v kuchyni, k míchaným vajíčkům nebo do salátu. Mladší listy jsou prý sladší!

Pampeliška čistí krev, odstraňuje škodliviny z těla. Používá se při poruchách ledvin, močových cest, žlučníku a jater. Nebojte se ji vyhledat, pokud Vás trápí krevní tlak, pálení žáhy, nechutenství nebo zácpa.

Smetánka lékařská
Smetánka lékařská

Druhy použití

Čaj (odvar) z pampelišky pomáhá při ledvinových, močových i žlučníkových chorobách, při cukrovce, pálení žáhy, onemocnění jater a sleziny, atd. Potřebujeme 2 lžičky drobně nařezaného sušeného kořene, které  necháme projít varem v 1 litru vody. Vylouhujeme, scedíme a pijeme až 4 šálky denně.

Čaj (výluh) z pampelišky je účinný na křečové žíly i proti jejich vzniku. Smícháme 1 lžičku pampeliškového listu, 1 lžičku řebříčku a 1 lžičku slézu. Zalijeme hrnkem vroucí vody a louhujeme 5 minut. Scedíme a pijeme 2krát až 3krát denně.

Pampeliškové mléko, které vytéká z čerstvé rostliny je výborné při léčbě bradavice i kuří z ok.

Pampeliškový med mohu doporučit jak do bylinných čajů a taky proti kašli dětem.

Abychom jej získali, propláchneme dva litry pampelišek (bez stopek) a zalijeme je asi 1,5 litrem vroucí vody. Necháme stát v chladu a temnu v zakryté nádobě. Druhý den přecedíme přes plátno a přidáme 1,5 kg cukru, šťávu ze tří citrónů a svaříme na sirup asi 20 minut. Pokud bychom chtěli mít sirup hustší, je možné jej vařit ještě asi hodinu. Nalijeme do horkou vodou vymytých lahví a uzavřeme víčkem.

 

Dee Autor Dee