Slané palačinky s goudou a šunkou

Úvodní stránkaSlané palačinky s goudou a šunkou
23.únor 2016 od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada, Nové články
štítky Česko, Recepty, Ženy, Životní styl
Slané palačinky jsou mám velmi ráda, protože je pokaždé můžete připravit úplně jinak. Dá se s nimi různě kouzlit, zároveň to však nevyžaduje příliš umění a výsledek je vždy stoprocentní. Snadno z nich připravíte i netradiční občerstvení na párty. Stačí, když palačinku pevně stočíte do ruličky a nakrájíte na centimetrové šneky, které propíchnete párátkem. A jednohubky jsou hotové!
Slané palačinky s goudou a šunkou

Ingredience

2 vejce 500ml mléka 200g hladké mouky špetka soli olivový olej na smažení

Náplň

100g schwarzwaldské šunky 100g goudy (plátky či strouhaná) 1 paprika 100g oliv 100g rukoly nebo polníčku balsamiko na dochucení

Postup

  1. Aby se v těstě neudělaly k hrudky postupujeme nejprve od hustšího k řidšímu. Tedy metlou nebo mixérem rozšleháme vajíčka s moukou a částí mléka. Postupně přiléváme mléko a stále šleháme, dokud nemáme hladké těsto.
  2. Těsto necháme alespoň 30minut odpočinout, aby mouka nabobtnala a vše se spojilo. Díky tomu se pak palačinky netrhají a daří se je smažit opravdu tenoučké.
  3. Na pánvi rozpálíme lžičku oleje. Nalijeme necelou naběračku těsta, rovnoměrně rozlijeme a smažíme do zlatova. Pak otočíme.
  4. Na polovinu palačinky poklademe sýr. aby se roztavil. Opatrně kontrolujeme, zda je i z druhé strany usmažená a pak sejmeme z pánve. Navrstvíme plátek šunky, olivy a na plátky nakrájenou papriku.
  5. Na talíři dozdobíme drobnými lístky salátu a balsamikem.

Další výborné kombinace

  • špenát + niva + pečený česnek
  • kuřecí maso + cibulka + hermelín + provensálské bylinky
  • sušená rajčata + losos
Lenka Autor Lenka