Skútry jsou stále populárnější! Proč?

Úvodní stránkaSkútry jsou stále populárnější! Proč?
16.červen 2016 od petr v rubrikách Auto-Moto
štítky Auto, Moto, Skútr, Nákup

Obliba malých motorek s automatickou převodovkou – skútrů, se v posledních letech výrazným způsobem zvýšila. Skútry jsou oblíbené pro různé věkové kategorie, pro muže i ženy, do města i na vesnici.

Proč se zájemci o motorku stále častěji rozhodují pro skútry, namísto klasických větších motorek? Důvodů k pořízení skútru je hned několik. My si představíme ty hlavní.

Hlavní přednosti skútrů

  • Pokud jsou skútry vybavené automatickou převodovkou, stačí vám k jejich řízení řidičské oprávnění skupiny A1. Toto oprávnění získáte automaticky k řidičskému průkazu B na automobil. Není tedy nutné platit autoškolu na získání dalšího řidičského oprávnění.
  • Pořizovací cena skútrů je v porovnání s klasickými motorkami podstatně nižší. Nákup skútru je dobrou ekonomickou volbou.
  • Skútry už se nevyrábí jen s motory o obsahu 50 ccm, ale také s obsahem 125 ccm. Když mají automatickou převodovku, můžete řídit i 125 ccm stále jen s řidičským průkazem A1.
  • Spotřeba benzínu je mnohem nižší. Se skútry tak lze i snižovat rodinné výdaje, a to velmi podstatným způsobem. Jestliže budete každý den dojíždět do práce na skútru, místo autem, mohou se výdaje na pohonné hmoty snížit i o 2/3.
  • Díky svým malým kolečkům se se skútry mnohem snadněji manipuluje a reagují mnohem rychleji. Díky tomu se hodí jako ideální dopravní prostředek do města, kde je třeba rychle reagovat a pohybovat se s lehkostí.
  • Už dávno neplatí, že skútry svým designem za ostatními motorkami zaostávají. Specializovaní výrobci kladou v posledních letech na design skútrů velký důraz. Na trhu je možné vybírat ze skútrů ve sportovním designu, retro designu, robustních konstrukcí, italském nebo kubánském designu, designu pro muže i pro ženy.

Každoročně se v Rožnově pod Radhoštěm koná sraz skútrů. Sami se můžete zajet podívat, jaké druhy skútrů v současnosti brázdí české silnice. Některé modely jsou opravdu unikátní.

 

 

petr Autor petr