Seriál vybavení automobilů - díl 1. představení

Úvodní stránkaSeriál vybavení automobilů - díl 1. představení
14.září 2015 od Magda v rubrikách Auto-Moto, Nové články
štítky Auto, Sport, Životní styl
Do kategorie Auto-Moto jsme se rozhodli vytvořit seriál článků, pojednávajících o technologickém vybavení současných vozidel. Technologie jde neustále kupředu a prakticky každý den v některé ze světových automobilek je vytvořena další inovace, která je instalována do současných vozů. Sledovat veškeré vybavení a novinky není vůbec jednoduché a ne vždy se zákazníci orientují v tom, co konkrétní pojem doopravdy znamená. Právě proto jsme se rozhodli připravit tento seriál o vybavení automobilů, kde budeme jednotlivé druhy technologie v automobilech sledovat a postupně je popisovat.

Pro někoho užitečné, pro jiného zbytečnost

Lidé se vždy budou dělit na zastánce a odpůrce moderních technologií v autech. Odpůrci budou tvrdit, že ještě před dvaceti lety byla technologie v automobilech minimální a vždy se dojelo. Zastánci moderních technologií ale budou namítat, že s vývojem a využitím technologií je všechno mnohem snazší a bezpečnější. Obě kategorie mají pravdu. Snahou vývojových pracovníků v automobilových společnostech je ale vždy vyvíjet takové technologie, které budou užitečné pro běžný provoz. Zejména z hlediska bezpečnosti a snadnějšího vládání vozu. My si vybrané technologie vždy detailně popíšeme, abyste lépe zjistili, zda pro vás budou užitečné a budete je u nových automobilů vyžadovat nebo zda budou zbytečné.

První téma – systémy automatického nouzového zastavení

Tímto končíme představení našeho nového seriálu o vybavení automobilů a od příštího článku se zaměříme na popis samotných technologií. Jako první téma jsme zvolili systémy automatického zastavení automobilů v nouzových situacích. Tyto systémy dokáží na základě vyhodnocení situace samy zastavit automobil a zabránit tak srážce. Více již v příštím čísle.  
Magda Autor Magda