Rok 2015 uvede na trh hodinky iWatch

Úvodní stránkaRok 2015 uvede na trh hodinky iWatch
1.leden 2015 od Radush v rubrikách GigaTech, Nové články
štítky Dárek, IT, Nákup, Životní styl

Na každoroční podzimní tiskové konferenci společnost Apple veřejnosti odhaluje chystané novinky. Ani letos tomu nebylo jinak. Generální ředitel Tim Cook představil očekávaný iPhone 6, který je nově dostupný hned ve dvou velikostech. Světlo světa zde spatřil i nový iPad Air 2. Další prezentovanou novinkou byly hodinky iWatch, které na rozdíl od telefonu na své uvedení na trh teprve čekají. Přesný termín zahájení prodeje není dosud stanoven. Již nyní však známe jejich budoucí podobu, kterou v září v hrubých obrysech načrtl Tim Cook a na konci prosince 2014 jejich konkrétnější obraz dokreslil Apple na svých amerických stránkách.

Zde se na mnoha řádcích dočítáme, že hlavním mottem společnosti je vytvořit hodinky, které co nejvíce „doplní osobnost jejich majitele“. Pod tím si lze představit, že budoucí vlastníci se tak mohou těšit na celou řadu novinek. Dopředu však musíme upozornit, že význam budou mít iWatch zejména pro uživatele, kteří mají zároveň i iPhone, případně počítač značky Apple.

Jako noví uživatelé budete mít prostřednictvím iWatch možnost zjistit ty nejužitečnější informace - předpověď počasí, pohyby na burze, události zaznamenané do kalendáře nebo mapu současné polohy. Hodinky vás upozorní, v kolik máte vyrazit, abyste byli na místě včas, přičemž jedete – li autem, iWatch zváží i aktuální dopravní situaci a mnohé další okolnosti. V hodinkách bude nainstalována i služba Siri, kterou aktivujete jednoduchým zdvižením zápěstí a slovy „Hello Siri“. Následně bude vašim pokynům k dispozici tak, jak jste zvyklí z iPhonu.

Již z uvedeného vyplývá, že iWatch budou multifunkční zařízením. Pojďme se však podívat, co dalšího ještě nabídne. Je avizováno, že hodinky se stanou společníkem na vašich cestách. Ve spojení s telefonem iPhone aktualizují svůj čas během 50 milisekund podle pásma, ve kterém se zrovna nacházíte. Výrobek zajistí i funkci, která je u telefonu takřka samozřejmostí, když vám ve stanoveném čas zašle upomínku, kterou si předtím sami nastavíte. Podobu zobrazení času na displeji si můžete zvolit podle svého gusta - v nabídce bude analogový, digitální nebo smíšený čas, rovněž si budete moct vybírat z různých barevných podkreslení.

Prostřednictvím hodinek budete mít možnost telefonovat a odesílat zprávy. V momentě, kdy vám přijde zpráva, vás na ni hodinky upozorní lehkým poklepáním na zápěstí. Různými druhy klepání bude možno odlišit i různé kontakty, díky čemuž ihned poznáte, kdo vám píše. Hodinky vám nabídnou několik možností odpovědí, které se přizpůsobí předchozí zprávě. Tato služba však nebude zpočátku dostupná ve všech jazycích. Milovníci „smajlíků“ zajásají, protože do zpráv budou moci vybírat z jejich široké nabídky. Nově bude mít uživatel také možnost pomocí prstu kreslit na displej jednoduché obrázky a následně je zasílat přátelům. Po přečtení zprávy postačí, pokud svěsíte zápěstí směrem dolů a zpráva zmizí. Jak již bylo zmíněno, hodinky umožní i krátké telefonní hovory, v případě že se protáhnou na delší dobu, můžete je směle přesměrovat na telefon. Příchozí hovor v nevhodnou dobu můžete ztišit jednoduchým přikrytím hodinek dlaní. Díky hodinkám budete moci kontrolovat své emaily a v krátkosti na ně i odpovídat. Delší odpovědi si opět přesměrujete na telefon.

V příštím článku se podíváme, jaké novinky přinesou iWatch třeba pro každého zájemce o vlastní fyzickou kondičku a zároveň přiblížíme, jak tento výrobek promluví do způsobu placení.

Radush Autor Radush