Rakytník řešetlákový

Úvodní stránkaRakytník řešetlákový
10.říjen 2017 v rubrikách Hobby a zahrada, Zdraví
štítky Bylinky, Zdraví

Rakytník jsem "dostala" od přítelkyně mého bratra. Představovala jsem si, že na zahrádku zasadíme jeden keřík a budeme jen netrpělivě čekat na úrodu. Ale takto to s touhle bylinkou tak úplně nefunguje.

Rakytník je rostlina dvoudomá, tzn. pohlavně rozdělená, takže musíte mít na zahrádce alespoň dva keře, přičemž jeden je samičí a jeden samčí.

Používal se již v tibetské a mongolské medicíně. Má vysoký obsah vitamínů a svůj latinský název dostal podle koní, kteří okusovali jeho větve s plody a jejich kůže byla potom krásně lesklá.

RAKYTNÍK ŘEŠETLÁKOVÝ

Je to poměrně vytrvalý keř, který je schopný vyrůst až do 10ti metrů. Roste všude tam, kde má dostatek slunce. Jeho oranžové plody jsou nejvíce vidět v měsíci září, kdy je také období jeho sklizně. Léčivé jsou kromě plodů i listy, větve a kořeny.

Jeho šťáva se používá při žaludečních potížích, při chřipce nebo infekčních onemocněních. Díky pestrosti vitamínů, které obsahuje, je schopen posílit váš imunitní systém nebo pomoci v boji proti bakteriím a virům. Byla u něj zjištěna dokonce i schopnost protinádorového působení.

Druhy použití

Sušené a rozemleté plody, které se využívají především pro zvýšení imunity, můžete podávat ráno a v poledne po jedné lžičce. Vždy nezapomeňte dobře zapít.

Rakytníkový med může skvěle posloužit proti chřipce, srdečním i infekčním nemocem. Zralé bobule omyjeme a smícháme s kvalitním medem. Pojídáme přes zimu, abychom zajistili dostatečný přísun potřebných vitamínů. Pokud by vám vadila semínka, která jsou poněkud tvrdší, můžete med smíchat jen s vylisovanou šťávou z této bylinky.

Rakytníkový olej vylouhovaný ze slupek, které zbyly po lisování šťávy, je dobrý na hojení ran a popálenin. Zbytky plodů usušíme podobně jako šípek v troubě na nejnižší teplotu a poté pomeleme v mlýnku. Vzniklou drť zalijeme olivovým nebo slunečnicovým olejem tak, aby hladina oleje byla asi 2-3 cm nad drtí. Sklenici uzavřeme a postavíme na slunné místo, občas promícháme. Za tři týdny můžeme přelít přes plátýnko, nalít do tmavé lahvičky a podle potřeby mazat postižená místa.

Rakytníkový sirup získáme poněkud složitější cestou, protože sběr bobulek rakytníku není úplně snadný. Dobré je ostříhat nejdříve celé větve a z nich postupně nůžkami na nehty jednotlivé bobulky- v chladu vám větve s plody vydrží dlouho, tak nemusíte sklizeň zvládnout během jednoho večera. Nebo je možné úrodu i s větvemi zamrazit a potom odlupovat zmrzlé plody v látkových rukavicích.

Každopádně plody omyjte, nechte okapat a rozmixujte v mixéru na kaši. Potom přeceďte přes plátno. Získanou šťávu zvažte a smíchejte v nerezovém hrnci se stejným množstvím cukru. MÍRNĚ  zahřejte a čekejte, dokud se cukr nerozpustí. Teplota nesmí být moc vysoká, abyste nepřišli o vitamíny (maximálně 75°C).

Pak už nezbývá nic jiného než plnit do skleniček a v zimě se těšit z imunity a posílené energie, kterou vám tato bylinka přinese.