Rakouský Fieberbrunn je ideálním místem pro zahájení lyžařské sezóny

Úvodní stránkaRakouský Fieberbrunn je ideálním místem pro zahájení lyžařské sezóny
17.listopad 2014 od Radush v rubrikách Cestování, Nové články, Sport
štítky Cestování, Hory, Lyžování, Sport, Zahraničí, Zima
Také už vás svrbí nohy a po očku pokukujete po místě, kam jste na jaře dobře uložili zimní výbavu? Začali jste brouzdat internetem a přemýšlíte, kam letos vyrazíte na hory? Chcete využít předvánoční období, kdy se na sjezdovkách prohání méně lidí než v po novém roce? Mezi našinci nepříliš známé lyžařské středisko je tajným tipem, kam vyrazit za zimními radovánkami. Dovolte nám ho představit a pozvat k jeho návštěvě. Uvidíte, bude to stát za to. Pro volbu Fieberbrunnu hovoří fakt, že se nachází přibližně 440 kilometrů od Prahy a patří z tohoto pohledu tedy mezi dostupnější střediska. Nabízí celkem 35 kilometrů sjezdovek všech různých obtížností. Pro milovníky freeride stylu je zde připraveno navíc 30 kilometrů tras. Nejvyšší bod střediska, kam vás vyveze lanovka, leží ve výšce 2020 metrů. Před jízdou zde můžete obdivovat výhled na vrcholky okolních hor a pak už jen krájet metry úžasné červené sjezdovky Sonnenmulde, která odtud vede v délce 1,5 kilometru. Odbočíte - li zhruba v půlce vlevo, můžete vychutnat dokonce 2 kilometry dlouhou červenou sjezdovku Reckmoos Nord nebo zkusit své možnosti po její černé variantě. Odtud ze spodní stanice vás spojovací lanovka převeze do střední části střediska, kde se nachází hned několik červených i mírnějších modrých sjezdovek. Nejdelší z nich je červená sjezdovka Krotten, která má celkem 3,5 kilometru, což už je při nepřerušované jízdě slušný výkon i pro zkušenějšího lyžaře.
Fieberbrunn
Umělé zasněžování v časech nedostatku sněhu je samozřejmostí. Přesto, vydáte-li se do Fieberbrunnu během jarních měsíců, může se stát, že vlivem teplejšího počasí bude hlavně v odpoledních hodinách kvalita sjezdovek omezena. Že vám sjezdovky ani snowboard nic neříkají? I pro vás je Fieberbrunn tou pravou volbou. Na nadšence do běžkového lyžování zde totiž čeká celkem 52 kilometrů kvalitně upravených stop. Ve středisku je pro návštěvníky připraveno hned několik restaurací, které jsou vyzdobeny v typicky rakouském stylu. Pro unavené sportovce představují ideální místo, kde ochutnat místní kuchyň anebo jen u kávy vystavit svou tvář případnému sluníčku. I to patří k představě mnohého lyžaře o báječně stráveném dnu.
Fieberbrunn
V hlavní sezóně je cena jednodenního skipasu pro dospělého v hodnotě 41,5 eur, ve vedlejší stojí 35,5 eur. Při nákupu dvou a více dnů jsou poskytovány odstupňované ceny. Kompletní ceník najdete na stránkách střediska. Porovnáme - li ceny s ostatními středisky, zjistíme, že tato lokalita patří mezi ty cenově přijatelnější. Vezmeme - li v úvahu poměrně krátkou vzdálenost od Prahy, prakticky žádné fronty a většinou poloprázdné kopce, není právě to ta nejlepší pozvánka, kterou vám Fieberbrunn může dát? Vyzkoušejte a uvidíte.
Radush Autor Radush