Rafael Nadal a jeho rituály

Úvodní stránkaRafael Nadal a jeho rituály
17.duben 2015 od Magda v rubrikách Nové články, Sport
štítky Celebrity, Sport, Tenis, Zahraničí
O tom, že je Rafael Nadal jedním z nejlepších tenisových hráčů současnosti i v historii, nemůže být pochyb. Je proslulý nejen svým typickým herním způsobem, kdy do všech úderů vkládá co možná největší možnou míru rotace, ale také svými rituály. Těch rozhodně není málo a provádí je se strojovou přesností. Jaké jsou ty nejzajímavější? Tak to si nyní představíme.

Milimetrová přesnost v rozložení lahví

Vše začíná už na hráčské lavici, kde hráči odpočívají mezi jednotlivými gamy. Zatímco ostatní hráči mají lahve s pitím většinou ledabyle pohozené, u španělského fenoména takový přístup rozhodně nehrozí. Lahve s pitím si vždy dává do prostoru mezi nohy. Na pravé straně sladké a teplejší pití, zatímco na levé je obyčejná, ledově vychlazená voda. I pití nápojů má svou rutinu. Zažíná se teplým, pak studené a zase teplé. Před odchodem na kurt se musí ještě obě lahve pečlivě srovnat do své pozice a to s milimetrovou přesností. Navíc pokaždé natočí obě lahve etiketou na tu stranu, na které se právě bude nacházet.

Příchod a odchod na kurt

I odchod z lavičky na kurt a příchod zpátky k odpočinku po odehraných gamech podléhá u Rafaela Nadala jistým pravidlům. V přesně stanoveném místě se zařadí do prostoru, který odděluje singlový kurt od toho deblového. Tímto prostorem pokračuje až za základní čáru, nikdy jinak. A při své cestě na kurt si vždy dává pozor, aby nešlápl ani na jednu čáru. Když je po skončení gamů lavička Rafaela Nadala až na druhé straně sítě, vždy nejprve nechá okolo sítě projít soupeře a teprve poté přechází sám.

Nejznámější přichází před servisem

Asi nejznámější rituály Rafaela Nadala přichází před servírováním tohoto hráče. Když se hraje na antuce, tak nejprve očistí čáru v místě podávání a oklepe raketou boty. Pak následuje všechno stejně, jako na ostatních površích. S raketou v levé ruce si odráží míček o zem a pravou rukou nejprve uvolní kraťasy z hýždí. Pak si vyhrne tričko na levém a pravém rameni. Následuje otření potu z nosu a plynulým přechodem ruky za levé ucho, kam si srovná vlasy. Poté zpátky za nos a za pravé ucho. Pak už jen stačí vzít míček do ruky a 7x s ním udeřit o zem a nadhodit na servis. Pokud se první servis nepodaří, pak následuje už jen otření nosu a uší a počet úderů míčku o zem se sníží na 4.
Magda Autor Magda