Proč se věnovat plavání?

Úvodní stránkaProč se věnovat plavání?
24.únor 2015 od Magda v rubrikách Nové články, Sport
štítky Hubnutí, Sport, Zdraví, Životní styl
Plavání patří k jedněm z neoblíbenějších sportů vůbec, přesto ale s jeho začátkem spousta lidí nerozhodně váhá. Možná si i vy tajně pohráváte s otázkou, proč vůbec začít chodit plavat či se tomu dokonce věnovat pravidelně a to s radostí, cílevědomostí a vytrvalostí. Hledáte-li odpověď pro svou nerozhodnost, přečtěte si dnešní článek. Pravdou zůstává, že má plavání oproti celé řadě jiných sportů spoustu nesporných výhod, které je třeba brát v potaz. Dnes vám představíme některé z nich, jež se pro vás možná stanou rozhodujícím impulsem, proč se plavání věnovat s nadšením!

Plavání neomezuje věkem

Jednou z nejdůležitějších výhod hrajících ve prospěch plavání je skutečnost, že neomezuje věkem, a proto se mu můžete věnovat prakticky v každém věku. Stejně jak jízda na kole se ani plavání nezapomíná, proto nezáleží na tom, kdy se rozhodnete s plaváním skutečně začít.

Plavat můžete po celý rok

Dalším plusovým bodem je fakt, že plavat můžete po celý rok, nehledě na to, zda je právě zima, jaro či léto. Možná i díky tomu je plavání tolik oblíbené, neboť ať si vzpomenete v horkých letních dnech nebo v mrazivých večer, vždycky si máte jit kam hodit pár temp.

Toužíte po pevnější postavě?

Je-li vaším cílem zhubnout případně zpevnit svou postavu, není nad čím váhat! Plavání společně s chůzí, běháním či jízdou na kole výrazně podporují spalování a velmi hravě se při těchto aktivitách hubne a formuje tělo. Nikdo neříká, že nutně musíte plavat každý den několik hodin, ovšem chcete-li na sobě poznat viditelné rozdíly, určitě to pravidelnost a vytrvalost chce.

Plavání nezatěžuje klouby ani páteř

Vzhledem k tomu, že plavání se odehrává ve vodě, kde je vaše tělo nadlehčováno, nezatěžujete tak své klouby ani páteř, což je jistě příjemným zjištěním. Na rozdíl kupříkladu od běhání, kdy vaše klouby dostávají při každém dopadu pořádně zabrat, je plavání mnohem smířlivější varianta. Navíc zde nehrozí tak vysoké riziko úrazů, vezmeme-li v potaz, že ne neutopíte.

Velmi zdravé otužování

Na závěr zmíníme jeden fakt, který prospívá vašemu zdraví a tím je otužování. O tom je velmi dobře známo, že předchází celé řadě onemocnění v čele s nevítanou chřipkou, takže budete-li chodit pravidelně plavat – a ne se jen nechat rozmazlovat ve vyhřátých vířivkách – uděláte něco dobrého pro váš zdravotní stav.
Magda Autor Magda