Proč je šafrán nejdražším kořením světa?

Úvodní stránkaProč je šafrán nejdražším kořením světa?
20.únor 2016 od Magda v rubrikách Hobby a zahrada, Nové články
štítky Česko, Koření, Recepty, Vaření
Cena šafránu v posledních letech spíše klesá, ale i přesto se stále jedná o nejdražší světové koření. Pouhý 1 gram tohoto exotického koření vyjde přibližně na 200 Kč. Žádné jiné koření se svou cenou šafránu ani nepřibližuje. A proč je vlastně šafrán nejdražším světovým kořením? Může za to především náročnost jeho sklizně. Jak se šafrán sklízí a proč je tak drahý? Na to se nyní podíváme. Jen blizny z čerstvých květů Koření šafrán se získává ze stejnojmenné květiny. Šafránu je známo hned několik desítek druhů, ale nejrozšířenějším je Šafrán setý. Důležitou částí rostliny je květ, který se sklízí. Ovšem není využíván celý, jan jeho blizny – malé, asi 1,5 cm dlouhé, tenké červené proužky. Velikostí i barvou připomínají červenou bavlnku. Uprostřed každého květu je možné najít 3-5 blizen.
Proč je šafrán nejdražším kořením světa?

Jak probíhá samotná sklizeň

Sklizeň šafránu probíhá výhradně ručním způsobem. Největší pěstitelské plantáže na světě můžeme najít v Íránu, dále pak ve Španělsku a v Indii.
  • Každý den ráno vyjdou na pěstitelské plantáže sběrači květů. Tito sběrači hledají nově rozkvetlé a otevřené květy. Velmi opatrně je ručně odtrhávají, aby nedošlo k jejich poškození.
  • Květy nekvetou všechny v jeden den a každý den je třeba hledat ty čerstvě vykvetlé. Během 48 hodin totiž uvadají a po uvadnutí jsou znehodnocené i blizny. Je třeba jednat rychle, ale zároveň opatrně.
  • Květy jsou po utržení přenášeny do haly. Zde se vyklopí na velké stoly, odkud si je přebírají další pracovníci. Tito pracovníci mají téměř mikroskopickou práci. Z rozkvetlých květů musí opatrně odejmout jemné blizny, aniž by došlo k jejich poškození. Blizny jsou velmi malé a křehké. Proto je nepostradatelným pomocníkem každého pracovníka v tomto procesu pinzeta.
  • Po vyjmutí blizen přichází na řadu sušení. Při sušení ani při skladování ale nesmí přijít šafrán do kontaktu s přímým slunkem. Jemné blizny by totiž slunko spálilo. Sušení musí probíhat bez přítomnosti slunečního svitu.
  • Po důkladném vysušení je zapotřebí šafrán jen zabalit. Na prodejních pultech se s šafránem můžeme nejčastěji setkat v balení 0,5g nebo 1g.

Ale proč je tak drahý?

Ruční sklizeň je velmi drahá záležitost. V celém procesu sklizně nenajdete jediný mechanický stroj. Možná si říkáte, že i čaj je ručně sklízená rostlina a jeho cena není tak vysoká. Zde je důležité také množství práce a rostlin, které jsou spotřebovány na hotový produkt. Abyste dostali 1 kilogram blizen šafránu, musí být sklizeno 120 000 – 150 000 květů této rostliny. Proto je jeho cena tak vysoká
Magda Autor Magda