Představujeme Jaromíra Jágra

Úvodní stránkaPředstavujeme Jaromíra Jágra
11.květen 2015 od Magda v rubrikách Nové články, Sport
štítky Česko, Hokej, Legenda, MS2015, Sport
V dnešním článku si představíme jednoho z největších a nejslavnějších hokejových hráčů nejen u nás, ale na celém světě. O to víc nás může těšit, že se jedná o českého rodáka – Jaromíra Jágra. Je proslulý svým hokejovým uměním, neutuchající láskou k hokeji, zarputilostí a také svými rituály. I když už v loňském roce nahlásil konec reprezentační kariéry, tak drtivá většina fanoušků je jistě spokojená s tím, že své rozhodnutí přehodnotil a svého jubilejního desátého mistrovství světa se bude účastnit.

Reprezentační úspěchy

V podvědomí českých fanoušků jsou asi nejvíce zapsané úspěchy Jaromíra Jágra, kterých dosáhl s naší reprezentací. Nejvíce si všichni vzpomeneme na zlato ze ZOH v Naganu, ale z olympijských medailí nesmíme opomenout ani bronz ze ZOH v Turíně. Mistrovství světa se Jaromír Jágr účastnil 9x (s letošní účastí 10x). Pozvánku přijal vždy, když mohl a jeho součastný klub nebo zdravotní stav mu to dovolily. Ze světových šampionátů si odvezl 2x zlatou medaili z MS 2005 a MS 2010. Bronz s národním týmem získal i v roce 2011 na MS a ještě v dobách ČSFR z Mistrovství Světa v roce 1990 si také odvezl bronz. Vždy byl tahounem mužstva a nebál se na sebe vzít odpovídající odpovědnost. I když postupem času se jeho role mění a on sám si uvědomuje, že ve svých třiačtyřiceti letech už nemůže být mužstvu tak prospěšný, jako v dobách před deseti nebo patnácti lety. Pro českého fanouška ale může být utěšením, že v posledních letech Jágrova forma na konci sezony v NHL vždy gradovala a na MS přijel v té nejlepší kondici.

Maximální úsilí, píle a víra

A kde je vlastně kouzlo toho, že Jágr je schopen i v pokročilém hokejovém věku držet krok s těmi nejlepšími na světě? Především v jeho maximálním úsilí a píli. Jágr dokonale zná své tělo, uvědomuje si kde jsou jeho silné stránky, kde jsou slabiny a co přesně jeho tělo potřebuje. Ví, že k udržení v maximální kondici musí trénovat a posilovat 2x více, než všichni ostatní. Na trénink přichází první a odchází z ledu dlouho po tom, co trénink skončí. Jeho tělo už není schopné rehabilitovat tak, jako dříve, i proto věnuje rehabilitaci podstatnou část dne a přidává si také nad plán individuální tréninky. V jeho výkonech a v psychickém klidu mu také pomáhá jeho víra. Sám to potvrzuje a říká, že i díky víře se v utkání cítí mnohem klidnější.
Magda Autor Magda