Představujeme Fitbox

Úvodní stránkaPředstavujeme Fitbox
26.květen 2015 od Magda v rubrikách Nové články, Sport, Zdraví
štítky Fitness, Sport, Životní styl

Představujeme Fitbox – náročné a efektivní cvičení několika bojových technik

V minulém článku jsme představovali Piloxing a i pro tento článek jsme zůstali u tématu nových sportů. Tentokrát si představíme Fitbox. Opět se jedná o kombinaci několika sportů, ovšem v tomto případě jsou všechny bojové. Fitbox je kondiční cvičení úderů několika bojových technik. Čtěte dále a dozvíte se více.

Větší zájem je u žen, ale muži také nechybí

Když se řekne bojový sport, většina z nás si představí tvarované postavy urostlých mužů. Fitbox se tomuto pravidlu tak trochu vymyká, protože je populárnější spíše u žen, ačkoliv muži na pravidelných trénincích také nechybí. I sama specializovaná studia na fitbox tvrdí, že se jedná o sport spíše pro ženy.

Ne zcela klasický bojový sport

Fitbox je spojením úderových technik hned z několika bojových sportů. Především se jedná o techniky převzaté z klasického boxu, Muai Thai a Kickboxu. Z těchto sportů se kombinují jednotlivé úderové techniky – údery, lokty, kopy i kolena. Díky tomu je cvičení opravdu všestranné. I když je Fitbox sportem založeným na úderových technikách bojových sportů, o samotný boj zde až tak nejde. Jde především o provedení úderů a kopů, jejich návaznost a intenzitu cvičení.

Pomáhá v mnoha oblastech

Fitbox je kondiční bojové cvičení, takže největší výhody přináší v oblasti zvýšení fyzické kondice. Lekce probíhají ve vysokém tempu a průměrně se za 50 minut vydá 1230 – 3140kJ. Díky tomu také výrazně pomáhá ke snížení váhy a především k odstranění tělesných tuků. Kombinace úderů také pomáhá nejen k posílení svalstva, ale také k nabírání jeho objemu a tvarování. A to nejen v jedné části těla, ale komplexně.
Magda Autor Magda