Podzimní dekorace: Lesní lucerny

Úvodní stránkaPodzimní dekorace: Lesní lucerny
15.říjen 2016 od Lenka v rubrikách Bydlení, Nové články
štítky Bydlení, Dekorace

I když už na nás v obchodech číhají Mikuláši, nenechme se zastrašit a pojďme si ještě na chvíli užít barevných krás podzimu! Sice se dny krátí a sluníčka ubývá, ale naše domovy si můžeme prozářit vlastnoručně vyrobenými lucernami! Jsou velmi jednoduché, finančně nenáročné a pokud máte doma děti, můžete do jejich výroby zapojit i je. Lze pracovat živelně, lepit listy přes sebe nebo vytvářet vzory. Jak to komu vyhovuje. Výsledek bude vždy mít své kouzlo, až zapálíte svíčku a barvy se pěkně propojí. Sice doporučuji pracovat se spadanými listy, ale co nejčerstvějšími, aby se snadno přizpůsobily tvaru sklenice. Sušené listy by se mohly lámat.

Podzimní dekorace

Materiál

zavařovací sklenice nebo svícny tekuté lepidlo typu herkules štětec na roztírání lepidla - nemusí být nůžky různobarevné listy (zde byly použity především javorové listy v kontrastu s kapradinou)

Postup

Čisté sklo zvnějšku postupně natíráme potřebným množstvím lepidla a ihned nalepujeme vybrané listy, kterým jsme pro snadnější manipulaci předem odstřihly řapíky. Kapradinu doporučuji nalepit vrchní stranou listu dolů, protože na spodní straně má většinou spoustu výtrusnic, které se nechtějí chytit hladkého skla. Listy jemně přitlačíme ke sklu, ani není potřeba dlouho čekat, až lepidlo zaschne. Lucerny ještě můžeme doplnit korálky ze šípků, nebo vytvořit zátiší s kaštany, žaludy, kůrou a dalšími přírodninami.

Lenka Autor Lenka