Podle čeho rozhodně NEVYBÍRAT kolečkové brusle?

Úvodní stránkaPodle čeho rozhodně NEVYBÍRAT kolečkové brusle?
30.březen 2015 od Magda v rubrikách Nové články, Sport
štítky Brusle, Sport
Při výběru kolečkových bruslí je nutné hledět hned na několik základních parametrů. Důležitá je velikost koleček, cena a také typ bruslí v závislosti na jejich využití a způsobu jízdy. Dnešní článek ale zaměříme trochu jinak. Budeme se věnovat chybám, které stále při výběru kolečkových bruslí dělá velké procento zákazníků. Vybírají brusle podle naprosto zbytečných parametrů, které nemají na kvalitu žádný vliv. Jaké to jsou?

Výběr podle barvy

Velké procento výrobců bruslí vyrábí brusle v barvách pro muže a ženy. Konstrukčně a materiálově v nich mnohdy není naprosto žádný rozdíl. I když jeden takový se přeci jen najde. Jedná se o vnitřní prostor brusle. Brusle pro ženy mají zpravidla užší vnitřní prostor, než brusle pro muže. Ženy se silnějšími kotníky a lýtky by se tedy měli zaměřit spíše na kolečkové brusle v pánských barvách, odhodit za hlavu design a hledět spíše na pohodlnost bruslí při jízdě.

Kvalita ložisek

Do kolečkových bruslí se využívají nejčastěji ložiska ABEC s označením od čísla 1 až do 7. Materiálově mezi jednotlivými typy ložisek není vůbec žádný rozdíl. Pro všechny druhy se využívají naprosto stejné materiály. Rozdíl je v tom, s jakou precizností jsou jednotlivé typy vyrobeny, alespoň takto to udávají sami výrobci. Ložiska s označením 7 by měla být vyrobena s největší precizností. Vzhledem k tomu, že mnohdy vyrábí ložiska jeden a ten samý robot a z něj jsou naprosto totožné výrobky není nutné přikládat takový význam číslování. Všechna ložiska se časem opotřebují. Tím spíše, když jsou vyrobena ze stejného materiálu.

Barva koleček na bruslích

U nových bruslí je barva koleček jen designovou součástí bruslí, jako celku. Na jízdní vlastnosti nemá prakticky žádný vliv. Na pánském modelu ve stejné cenové relaci, jako na dámském mohou být kolečka jiné barvy, ale při bližším prozkoumání zjistíte, že jsou naprosto stejná. Důraz na barvu koleček byste měli klást až při výběru samotných náhradních koleček. Specializovaní výrobci totiž podle barvy náhradních koleček určují jejich tvrdost. U kompletů celých kolečkových bruslí ale jde jen o designovou záležitost.
Magda Autor Magda