Pitný režim je v létě důležitý

Úvodní stránkaPitný režim je v létě důležitý
4.srpen 2015 od Magda v rubrikách Hobby a zahrada, Nové články, Sport, Zdraví
štítky Česko, Léto, Zdraví, Životní styl
Dodržovat v létě pitný režim je důležité! Co ale pít? Letní horké počasí už naší republiku navštívilo a podle meteorologů to ještě rozhodně není konec. Letošní léto je po dlouhé době statisticky tím nejteplejším a ještě nás hodně tropických dnů čeká. Tropická horka nejsou pro náš organismus vůbec příjemná. Jsou zárodkem pro kolaps organismu, dostavují se dýchací potíže (vzduch je řidší) a také zvyšují únavu a riziko svalových křečí. Existuje spousta rad a tipů, jak se ve vedrech chovat. Spousta z nich ale tělu může ještě více uškodit, než pomoci. Některé tipy si dnes představíme.

Ledově vychlazené sladké nápoje – všechno špatně!

Jedním z nejhorších řešení, jak se v horku cítit lépe, je konzumace ledově vychlazených sladkých nápojů. Sladké nápoje zaženou aktuální žízeň, ne však na dlouho. Větším přísunem cukru organismu škodíte. A stejně tak je to i s ledovými nápoji. Ledově vychlazená voda dokáže zchladit organismus. Na chvilku je vám příjemně. Pokud ale dojde ke zchlazení těla, bude tělo vnímat vedro v okolí ještě více. Za chvíli vám bude ještě větší teplo, než vám bylo.

Paradoxně horké nápoje pomáhají více

Možná se to jeví jako paradox, ale s vedrem se dá v létě bojovat pomocí teplých nápojů. Prakticky oklamete své tělo. Pokud se napijete horkého čaje, vaše tělesná teplota organismu se zvýší. Ovšem teplota okolní vám bude připadat naopak nižší a mnohem přijatelnější. Stačí se podívat do tropických exotických destinací. Modelovým příkladem může být Indie, kde ve čtyřicetistupňových vedrech najdete místní obyvatele sedět v hloučku ve stínu a usrkávat horký čaj. Pokud nebudete chtít pít horké nápoje, pijte alespoň nápoje pokojové teploty.

Vitamíny a minerály do vody jsou správné řešení

Velká vedra jsou pro lidský organismus doslova ubíjející a velmi rychle dokáží odsát naší energii. Není tedy vůbec špatně, když si alespoň 1x denně přidáte do čisté vody nějaké minerály a vitamíny. Ideální jsou samozřejmě z čerstvých citrusů. Pomoci ale mohou i rozpustné tablety. Myslete i na dostatek hořčíku, aby vás netrápily svalové křeče.
Magda Autor Magda