Piloxing si neustále získává vyšší popularitu

Úvodní stránkaPiloxing si neustále získává vyšší popularitu
1.červen 2015 od Magda v rubrikách Nové články, Sport
štítky Fitness, Hubnutí, Zdraví, Ženy, Životní styl
V oblasti zvýšení fyzické kondice, formování postavy a práce na zdraví osob jsou neustále vyvíjeny nové sporty a disciplíny. V mnoha případech se jedná o spojení dvou a více oblastí do jednoho sportu. Některé z nich zaniknou chvíli po svém zrodu a nezískají si potřebnou oblibu, jiné naopak i přes nedlouhou tradici si získávají oblibu doslova raketovým tempem. A to je příklad piloxingu.

Piloxing – Jedinečné spojení pilates, boxu a tance

Jak již bylo řečeno, piloxing je spojením hned několika sportovních odvětví do jediného. Konkrétně se jedná o pilates, box a tanec. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že tato 3 odvětví s sebou zdánlivě vůbec nesouvisí a dohromady nepůjdou dát, tak opak je pravdou. Díky unikátnímu propojení těchto tří odvětví vznikl sport, který je pro lidské tělo opravdu unikátní. Pomáhá posilovat a zároveň regenerovat tělo, zvyšuje fyzickou kondici a napomáhá i psychické pohodě.

Něco málo z historie

Jak vlastně piloxing vznikl a kdo za jeho vznikem stojí. Piloxing, jako sport za sebou nemá vůbec dlouhou historii. Vznikl až v roce 2011 a za jeho vývojem stála především Vieveca Jensenová. Vieveca Jensenová byla v té době zkušenou cvičitelkou a sama chtěla vyvinout opravdu komplexní cvičební program. Začala proto kombinovat jednotlivá odvětví a kombinovala až do doby, než propojila pilates, tanec a box. Díky komplexnosti tohoto cvičení a také díky jeho variabilitě si velmi rychle získal piloxing vysokou popularitu nejen v bydlišti samotné zakladatelky, v Kalifornii, ale po celém světě.

Finančně nenáročný sport

Piloxing může cvičit vlastně každý. Nezáleží na tom, jestli jste z města nebo vesnice, kolik máte let nebo jaká je vaše váha. Piloxing je sportem určeným pro všechny. K jeho provozování není zapotřebí žádné drahé vybavení, za které byste museli utrácet statisíce. Pokud ale chcete začínat, doporučujeme navštívit pro začátek kvalifikované lektory. Až zvládnete začátek, můžete se rozvíjet už doma.
Magda Autor Magda