PayPal– registrace krok za krokem

Úvodní stránkaPayPal– registrace krok za krokem
31.leden 2015 od Radush v rubrikách GigaTech, Nové články
štítky IT, Nákup
Pravidelný čtenář příspěvků na tomto webovém portálu možná v paměti vypátrá článek, ve kterém jsme se zaměřili na představení elektronického platebního systému PayPal. V případě zájmu se k němu můžete zpětně vrátit na tomto odkazu. V uvedeném článku jsme prošli historií, která se ke vzniku PayPalu váže a také zmínili význam, jenž má platební systém pro internetový aukční portál eBay. Nastínili jsme i možné vize a kroky, kterými se PayPal pravděpodobně v budoucnu vydá. V samotném závěru článku jsme poskytli jednoduchý přehled, jak lze tímto systémem platit. Na následujících řádcích však tentokrát návod na registraci pro soukromé uživatele rozebereme detailně krok po kroku.
 1. Mateřským jazykem PayPalu je samozřejmě angličtina. Neovládáte – li tento jazyk, můžete se obrátit v omezené míře na českou podporu, kterou naleznete na stránkách paypalcz.cz Informace jsou zde však spíše stručné a v rozsáhlejší podobě jsou určeny zejména pro podnikatele, kteří chtějí systém zavést pro platbu na vlastním e-shopu. Pro případné dotazy týkající se implementace systému je zde k dispozici také emailový kontakt podpora@paypalcz.cz. Veškeré další otázky jednotlivých uživatelů lze však už řešit pouze prostřednictvím webových stránek www.paypal.com. Na výběr budete přitom mít z angličtiny, španělštiny, francouzštiny nebo čínštiny. Výhodou následujícího popisu celé registrace je skutečnost, že v tomto příspěvku budeme mluvit tak, jak nám „český zobáček“ narostl.
 2.  Pro bezplatné založení účtu PayPal navštivte webové stránky paypal.com a hned na úvodní stránce zvolte tlačítko „Sign Up“ umístěné v samém středu stránky.
 3.  Na následující stránce zvolte z nabídky zemí Českou republiku a vyberte jazyk (jeden z výše zmíněných), ve kterém se během následujících kroků chcete pohybovat. Dále dostanete na výběr ze dvou typů účtu. Rozdíl spočívá v tom, zdali jste soukromá osoba či budete účet používat pro podnikatelské účely. Pro účely tohoto článku se zaměříme na osobní využití, k němuž se váže účet PayPal zdarma. Pro tento případ tedy klikněte na tlačítko „Get Started“ v levé polovině stránky u kolonky s nadpisem PayPal for You.
 4.  Na dalších webových stránkách postupně vyplňte všechny požadované informace. V postupném pořadí se jedná o tyto údaje: emailová adresa, zvolené heslo, potvrďte znovu totéž heslo, vaše celé oficiální křestní jméno, vaše celé oficiální příjmení, vaše adresa, vaše kontaktní adresa (nepovinné), město, stát, PSČ, mobilní telefonní číslo včetně mezinárodní předvolby 00420. Jako předposlední krok nezapomeňte zaškrtnout v prázdném čtverečku, že souhlasíte s podmínkami PayPalu. V samotném závěru potvrďte vaše zadání tlačítkem „Agree and create account“.
 5. Na následující stránce přepište z bezpečnostních důvodů z obrázku pod prázdným políčkem nejtučněji uvedená čísla a písmena.
 6. Pro další krok jsou již potřeba údaje z vaší platební karty. V levé kolonce jsou zmíněny nejdůležitější informace o tom, jak využívat účtu PayPal – jeho prostřednictvím lze například platit za nákupy nebo posílat peníze přátelům. Stisknete – li tlačítko „Learn How“, dozvíte se o tom postupu více. My se funkcím PayPalu budeme věnovat v některém z příštích samostatných článků. Nyní toto téma upozadíme a upřeme pozornost zpět na registraci, které se týká druhá polovina stránky. Zde jsou v pravé kolonce uvedeny informace o tom, jak bezpečně bude nakládáno s údaji z vaší platební karty. Odkliknete – li tlačítko „Continue“, dostanete se na stránku, kde již zadáte přímo konkrétní údaje.
 7. V dalším kroku tyto informace uvedete v postupném pořadí: číslo platební karty, expirační údaje (datum do kdy je kreditní karta platná) a také třímístné číslo uvedené na zadní straně karty. Po vyplnění všech čísel zmáčkněte tlačítko „Continue“.
 8. Po úspěšném zadání čísla se ocitnete na stránce, kde se dočtete, že během následujících 2 – 3 dnů je potřeba potvrdit, že jste skutečnými majiteli zadané karty. K tomuto ověření slouží následující postup. Z karty, jejíž údaje jste vyplnili na předchozí stránce, vám PayPal strhne 50 českých korun. Ve výpisu plateb, který vám poskytuje vaše banka (poštou nebo internetovým bankovnictvím), uvidíte u této transakce v popisu čtyřmístný kód. S tímto kódem se znovu přihlaste na svůj právě založený PayPal účet.
 9. V pravé části stránky zvolte kolonku „Confirm my debit or credit card“. V tomto momentu mějte čtyřmístný kód připravený.
 10. V následujícím kroku vám PayPal na názorném příkladu ještě jednou pro větší jistotu ukáže, kde kód najdete. Vzápětí ho vyplníte ho do políčka „Enter PayPal code (4 numbers)“. Nakonec stiskněte tlačítko „Confirm Card“.
 11. Pokud jste postupovali správně, PayPal vám nyní pogratuluje k úspěšné registraci. Zde postačí, pokud jednoduše stisknete tlačítko „Close“.
 12. Nyní se ocitnete na základní stránce vašeho PayPal účtu. Tímto krokem vám můžeme oznámit, že celá registrace je teď kompletní. Zároveň se před vámi tímto otevírá takřka neomezený svět nákupů…..ehmmm, pravda….. mnohdy je limitován možnostmi vlastní peněženky… čímž se však neliší od běžných nákupů :)
 
Radush Autor Radush