Palmiers

20.duben 2015 od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada, Nové články
štítky Tip na víkend, Vaření
Pod tímto záhadným názvem se schovávají vynikající francouzské sušenky, které si velmi snadno a rychle můžete upéci doma. Hodí se k víkendovému mlsání, jistě si je vychutnáte u odpolední kávy nebo je lze upéci jako netradiční doplněk pro malou domácí oslavu. Jistě s nimi oslníte své hosty - kdo by odolal křupavému karamelu s vůní skořice? Palmiers - název sušenek je odvozen od jejich tvaru, který připomíná palmový list. Ale v jiných zemích se jim říká i Sloní ucho, nebo Brýle. Záleží, jak se je komu podaří zakroutit a upéci.
Palmiers
 

Ingredience

250g listového těsta 100g třtinového cukru 2 lžíce skořice 1 lžíce másla

Postup

  1. Smícháme cukr se skořicí. Částí směsi zhusta posypeme vál. Položíme na něj těsto, které také pocukrujeme a rozválíme přibližně na čtverec o velikosti 30x30cm. Několikrát obrátíme, znovu pocukrujeme a válečkem zapracujeme postupně všechen cukr. S cukrem v tomto receptu opravdu nešetříme. Jen díky němu budou sušenky křupavé a vytvoří se na nich karamelové krusty.
  2. Rozpustíme máslo a pokapeme jím těsto.
  3. Naznačíme si polovinu a těsto z obou stran zarolujeme ke středu. (Vzniknou nám jakoby dva spojené válečky). Dáme minimálně na půl hodiny do  lednice, ale lépe na hodinu. Ztuhlé těsto se bude snadněji krájet i lépe udrží tvar při pečení.
  4. Po vyjmutí z ledničky krájíme na zhruba 1cm silné plátky a pokládáme na pečícím papírem vyložený plech. Mezi jednotlivými sušenkami necháváme dostatek prostoru, protože při pečení dvakrát zvětší svůj objem.
  5. Pečeme 10 minut při 200°C.
  6. Po upečení necháme zchladnout na plechu.
Slaná varianta: místo cukru lehce do těsta zapracujeme nastrouhaný sýr a dále stejným způsobem zarolujeme a upečeme! Snadné, rychlé a efektní! Tip: nakrájené syrové sušenky lze uchovat na tácku na mrazáku a když přijde nečekaná návštěva, stačí jen přesunout na plech a během chvíle máte upečené sladké překvapení!
Lenka Autor Lenka