Nejnovější SUV od Škody mělo premiéru v Ženevě

Úvodní stránkaNejnovější SUV od Škody mělo premiéru v Ženevě
10.duben 2016 od petr v rubrikách Auto-Moto, Nové články
štítky Auto
Autosalon v Ženevě je jednou z nejprestižnějších automobilových událostí v Evropě. Všechny světové automobilky časují představení nově vyvíjeného modelu právě do Ženevy. A stejně tak to bylo také u Škoda Auto. I mladoboleslavská automobilka chystala na tomto autosalonu, který se konal začátkem března, představení nového modelu. Jednalo se o vůz kategorie SUV.

VisionS jako pracovní název

Už několik měsíců před zahájením autosalonu v Ženevě se začalo spekulovat s tím, že Škoda právě zde představí svůj nový model. Ačkoliv z důvodů konkurenčního boje automobilky vždy maximálně tají vývoj, tvar i technické specifikace jednotlivých modelů, pronikaly stále nové informace o tom, že nově představený vůz bude právě SUV. Často se hovořilo o dvou názvech – VisionS a Kodiaq. V Ženevě byl představen tento model právě pod označením VisionS, ale většina odborníků se shoduje na tom, že se jedná pouze o „pracovní název“ produktu, který bude s největší pravděpodobností změněn právě na Kodiaq. Jestli ano, Škoda pro velká SUV volí výstižné názvy, které mají podtrhávat především robustnost aut. Nejprve Yeti a nyní Kodiaq.

Základní technické specifikace

Model VisionS je vyráběn s pohonem 4x4. délka modelu VisionS je 4,7 metru a šířka 1,91 metru. V nejvyšším bodě je karoserie vysoká 1,68 metru. Objem kufru u nově představeného modelu je 460 litrů. U sériově vyráběných druhů by ale kapacita měla být výrazně navýšena až na 680 litrů.  Inovace přišly také u sedadel. VisionS je prvním modelem značky Škoda se třemi řadami sedadel. Na autosalonu byl představen model šestimístný, ale sériově vyráběný automobil by měl mít míst 7 se třemi sedadly v druhé řadě.

Design a tvar

Konstruktéři a vývojoví pracovníci, kteří pracovali na vývoji designu nového modelu, se nechali inspirovat kubismem v kombinaci s tradiční českou výrobou křišťálového skla. Právě logo na středu volantu a některé další prvky v interiéru vozu jsou z křišťálového skla. Vůz má adaptivní podvozek, který umožňuje regulovat tlumiče ve třech stupních. Celkově se Škoda při vývoji tohoto modelu zaměřila na design, koncept a praktičnost. Vůz je vybaven mnoha systémy autonomního řízení, propojení vozu s řidičem i okolím vozovky. http://www.skoda-news.cz/skoda-kodiaq-2016-mladoboleslavsky-tiguan-na-nove-ilustraci-k-realite-nemusi-mit-daleko/
petr Autor petr