Něco pro táty

Úvodní stránkaNěco pro táty
20.září 2016 od Dee v rubrikách O dětech
štítky rodiče, Rodina, Táta, děti

Milí tatínci,

většinou když píšu, tak i přesto, že NECHCI, promlouvám spíše k maminkám než k vám. Berte tedy tento článek jako omluvu, snad se vám bude líbit.

Nejvíc to v něm teda odnese náš tatínek, to je jasné.  Ale nebojte, je to “prima táta” a určitě vám ostudu neudělá. Myslím, že se v něm dokonce najdete..

Asi jste již přišli na to, že i tatínkování má svá úskalí. Jak držet správně miminko, jak ho koupat, utišit, nakrmit, zabavit nebo obléci. A zrovna obléci je myslím potíž, kterou zná ten náš tatínek více než dobře. Vlastně se to “provalilo” teprve před rokem, když šla B. ze školky místo v legínách v kalhotách od pyžama a jemu to nepřišlo ani trochu divné. Pak následovalo několik mých zděšení nad její ušmudlaností či jinou neúpravou zevnějšku, které mě jen utvrdily v tom, že jim tohle spolu zrovna moc nejde.

Abych to ještě přiblížila, povím vám zážitek z minulého týdne, kdy začal B. kroužek tanečků, kam jí tatínek vozí. Hrozné vedro, vyrazili pozdě, s sebou pitíčko a kapesníky- ani nevím, jestli měli. Každopádně po cestě byl ještě telefonát, jestli mají botky, no trochu zmatek. Táta jí převlékl do šatiček a šup na sál. Když jí ale vyzvedával, zjistil, že nemá kraťasy, co měla předtím na sobě. Zbláznili tam paní lektorku, ostatní rodiče, ale kraťasy nikde. Až, když B. nastupovala do auta a táta jí zapínal autosedačku, všiml si, že má ty kraťasy pod šatičkama … celou dobu. No jo, jen táta zná ty nejlepší outfity!

Jen chci říct, že ne vždy dokážete být ten nejlepší táta, můžete být v klidu, my taky nejsme pokaždé matkami roku. A pak, snaha se taky počítá. A pokud by vás náhodnou trápil obecně vztah s vašimi dětmi, tady je pár nenápadných rad, jak jej vylepšit:

Čtení před spaním

Snažíme se střídat u čtení pohádky na dobrou noc a fakt je, že když když ji čte táta, je u toho pokaždé větší pozdvižení … Nehledě na vtipná přeřeknutí, která mám šanci slyšet až v kuchyni. Snažím se nesmát … Ale nejde to!

Hry na schovávanou

S tím se dá začít vlastně už od malinka. Nejdřív schováte oči, pak obličej a nakonec běháte a schováváte se kdekoliv. S malými dětmi je to fakt legrace i doma, zkuste to tatínci! U nás, když něco takového probíhalo naposledy, B. opět perlila. Nějak nebyla schopná pochopit, že už se nemůže schovávat na to místo předtím, takže jsme pořád dělali, jako že jí nemůžeme najít...což už nám asi pošesté moc nešlo a museli jsme se tomu neskrytě smát.

Domácí boje

Ať už jde o polštářové bitvy, fingované rvačky s dřevěnými zbraněmi nebo jiné, nikdy není na škodu trochu si s tátou zařádit. Děti jsou aktivní, vydají přebytečnou energii a s tátou je to zas úplně jiná zábava.

Taneční chvilky

Neděste se, nemusí to být nic moc kreativního. Jen, prosím, myslete na to, jak můžete své dítě pohybově ovlivnit...Tak například náš děda tak usilovně učil B. tančit, až začala trsat jako medvěd a dodnes se toho nemůže zbavit … No ještě, že chodí na ten taneční kroužek, uf.

Tajné zprávy

Pocity překvapení nikdy nezklamou a umí dělat zázraky, ať už posíláte dětem pohled z pracovní cesty a je na něm jen srdíčko a první písmeno z jejich jména nebo jsou to lístečky se samolepkami schované ve svačinové krabičce. Díky překvapení se snadno stanete hrdinou dne!

Mazlete se

Už jsem to ve svých článcích psala mnohokrát - nikdy nebudeme moci dát svým dětem tolik polibků a pomazlení, kolik bychom chtěli. Mazlete, šimrejte, pusinkujte, popichujte a objímejte, co to jen jde!

Buďte s nimi venku

U nás, když je nouze- hodně prší, je zima nebo jsme trochu nemocní, tak aspoň jdeme kolem domu s pejskem na procházku. A nebo si sedneme na balkon a dáme si tam třeba snídani, večeři, hrajeme si na dece či “zahradničíme”.

Tak se držte, tatínci! Snažte si udělat na své děti čas a buďte přirození, to vám nejvíc sluší a nejvíc to zabírá.

Dee Autor Dee